Чому "Додай читання" потрібно бібліотеці?

опубліковано 24 жовт. 2014 р., 08:11 Людмила Виноградова   [ оновлено 24 жовт. 2014 р., 08:11 ]
Стаття передрукована з сайту "Всі мрії", які є ініціаторами всеукраїнського руху маленьких бібліотек "Додай читання"


Чим «Додай читання» приверне увагу місцевої громади до бібліотеки?


Всеукраїнська ініціатива «Додай читання» - створення середовища для активізації дитячого читання та спільної творчої діяльності дітей і дорослих. Має кілька багатофункціональних інтерактивних форматів: мережа книжкових шпаківень, альманахи "Блискуче перо", просвітницька "Пташина пошта" Балакучого Шпака.


На поточний момент (початок лютого) «Додай читання» діє в Києві, Рівному, Тернополі та Львові через заклади культури та освіти за допомоги громадян, громадських та комерційних організацій, органів місцевої влади. Діє понад 70 книжкових шпаківень, бібліотеки активно долучилися до встановлення їх у громадських місцях (лікарні, кафе, кінотеатри, дитячі центри). Книжки до шпаківень надають дарувальники, діти.

Вийшло 8 випусків альманахів дитячої творчості «Блискуче перо», залучено майже 400 дітей, створено 38 казок і віршів. Досвідчені митці безпосередньо співпрацювали з дітьми як з партнерами. За таких умов навчальна та активізуюча складові цікавості до читання є більш ефективними, бібліотека набуває рис мистецького центру.«Пташина пошта», пісня «Читання – сила!» та персонаж-талісман проекту Балакучий Шпак – засоби, що пожвавлюють спілкування, інформування і читацькі конкурси «телеграмами» Шпака і «листами» читачів про улюблені книжки.

Впровадження ігрових форм роботи у сполученні із сучасними технічними засобами та створення особливого мистецького поля «Додай читання» для юних читачів:- додає цікавості до книжок та читання.
- акцентує увагу на тематичних добірках у книжкових шпаківнях в бібліотеці.
- примножує літературні, художні, організаторські здібності.
- знайомить з письменниками та митцями через спільну творчість.
- здійснює читацькі мрії написати книжку та стати автором.
- застосовує нові форми просвітництва і творчого розвитку.
- влаштовує благодійний збір книг для потреб місцевої громади.
- виховує посередництвом суспільно-корисної діяльності з дорослими.

Бюджет проекту оптимізований, втім найцінніший вклад у дітей – ініціатива кожного дорослого. Додаємо читання – привертаємо увагу до дитини та розвитку бібліотек.

Автор-організатор проекту, письменник, громадський діяч Євгенія Пірог

Координатори:
м.Тернопіль – письменниця, видавець, бібліотекар Ірина Мацко,
м.Рівне – бібліотекарі Марія Ющук, Юлія Ковальчук,
м.Здолбунів – письменник Сергій Гридін.
Comments