Цифрові бібліотеки

 
УКРАЇНІКА – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. 
Основними джерелами поповнення ЕБ є електронні ресурси Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, вільнодоступні мережеві електронні ресурси, українознавчі сайти та веб-ресурси наукових установ і культурних закладів, оцифровані видання із фондів НБУВ. Інтернет-ресурси включені в єдину пошукову систему ЕБ разом з іншими електронними документальними інформаційними джерелами.

http://elib.nplu.org/

Електронна бібліотека "Культура України" орієнтована на широкі кола користувачів і вирішує наступні задачі:
  • просвітницьку, в рамках якої формуються колекції, направлені на поширення знань про культуру України;
  • наукову, направлену на сприяння глибокому вивченню теми (предмету) науковцями і фахівцями в області суспільних і гуманітарних дисциплін;
  • довідкову, направлену на необхідність задоволення потреби в інформації з питань культури.Сайт і радіо з аудіоказками українською мовою від Національної суспільної телерадіокомпанії України
Казки різних народів світу начитують актор театру кіно та дубляжу Євген Малуха, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, учасник гурту DakhaBrakha Марко Галаневич і лідерка гурту "Крихітка", письменник Сергій Жадан та співачка Христина Соловій.
У розділі «Інформація» можна перейти на розділ «Радіо», яке транслює казки онлайн цілодобово.


«Цифрова бібліотека «Київ»

колекція вибраних цифрових об’єктів з бібліотек, організацій, наукових установ, а також приватних колекцій про Київ, його історію, культуру, суспільне та економічне життя.

Міжнародна електронна дитяча бібліотека
http://en.childrenslibrary.org/


Міжнародний дитячий Електронна бібліотека Фонд (ICDL) це безкоштовна онлайн бібліотека оцифрованих дитячих книг на багатьох мовах з різних країн. Розроблений спеціально для використання дітьми віком від 3 до 13, бібліотека є розміщені по цифровій Фонду Міжнародної дитячої бібліотеки і була спочатку розроблена в коледжі інформаційних досліджень та взаємодії лабораторії Human-Computer в Університеті штату Меріленд, Коледж-Парк.
Електронна бібліотека “Diasporiana”
http://diasporiana.org.ua/

Електронна бібліотека “Diasporiana” є проектом із збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін. Однією із цілей проекту є забезпечення рівної можливості безкоштовного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою глобальної мережі Інтернет.
Європіана
http://www.europeana.eu/
Європіана - європейська цифрова бібліотека, цифрова пам’ять Європи, мета якої — забезпечити доступ до оцифрованих документів, які розкривають різні аспекти європейської культури.

Серед проектів Europeana Groupe такі як
Європейська бібліотека об'єднує зміст національних бібліотек.
Europeana Газети [ 23 ] додає записи, які стосуються 18 млн газетних сторінок в Europeana;
Європіана 1914-1918 – неписана історія & офіційна історія Першої Світової Війни 400тис. оцифрованих історичних документів та експонатів музеїв, 90тис. приватних артефактів, 660 годин перегляду унікальних відео з фільмотеки.
Європіана Мода


Світова Цифрова бібліотека
http://www.wdl.org/en/


Світова цифрова бібліотека – проект ініційований бібліотекою Конгресу США у співпраці з 85-ма партнерськими інституціями 55-ти країн світу за сприяння ЮНЕСКО, а також за фінансової підтримки різних компаній та приватних фундацій. Це некомерційний проект, котрий покликаний на-лежно представити багатство, різноманітність та внесок всіх світових культур у загальнолюдську спадщину.


Manuscriptorium
http://www.manuscriptorium.com/
Проект Manuscriptorium створює віртуальне середовище для дослідників, яке забезпечує доступ до цифрових документів у сфері історичних джерел (рукописів, інкунабул, стародруків, карт, статутів та інших типів документів). Ці історичні ресурси, що розкидані в різних цифрових бібліотек по всьому світу, тепер доступні в рамках єдиного цифрового інтерфейсу бібліотеки. Сервіс надає прямий доступ до більш ніж 5 мільйонів цифрових зображень.