Цифрові бібліотеки

 УКРАЇНІКА – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Основними джерелами поповнення ЕБ є електронні ресурси Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, вільнодоступні мережеві електронні ресурси, українознавчі сайти та веб-ресурси наукових установ і культурних закладів, оцифровані видання із фондів НБУВ. Інтернет-ресурси включені в єдину пошукову систему ЕБ разом з іншими електронними документальними інформаційними джерелами.

http://elib.nplu.org/

Електронна бібліотека "Культура України" орієнтована на широкі кола користувачів і вирішує наступні задачі:
  • просвітницьку, в рамках якої формуються колекції, направлені на поширення знань про культуру України;
  • наукову, направлену на сприяння глибокому вивченню теми (предмету) науковцями і фахівцями в області суспільних і гуманітарних дисциплін;
  • довідкову, направлену на необхідність задоволення потреби в інформації з питань культури.



Електронна бібліотека “Diasporiana”
http://diasporiana.org.ua/

Електронна бібліотека “Diasporiana” є проектом із збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін. Однією із цілей проекту є забезпечення рівної можливості безкоштовного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою глобальної мережі Інтернет.







Колекція вибраних цифрових об’єктів з бібліотек, організацій, наукових установ, а також приватних колекцій про Київ, його історію, культуру, суспільне та економічне життя.








"Читанка" - це дитяча публічна онлайн-бібліотека. На сайті розміщуються повнотекстові старі книжки для дітей, серед яких велика доля україномовної дитячої книги ХХ століття.






Сайт і радіо з аудіоказками українською мовою від Національної суспільної телерадіокомпанії УкраїниКазки різних народів світу начитують актор театру кіно та дубляжу Євген Малуха, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, учасник гурту DakhaBrakha Марко Галаневич і лідерка гурту "Крихітка", письменник Сергій Жадан та співачка Христина Соловій.
У розділі «Інформація» можна перейти на розділ «Радіо», яке транслює казки онлайн цілодобово.


https://abuk.com.ua/

АБУК – це додаток-аудіокнигарня для мобільних пристроїв, яка працює і для Android, і для iOS. Цей додаток має власний плеєр та повністю захищений контент від піратства. Слухати книги можна тільки через додаток, але як онлайн, так і оффлайн. Ще на плеєрі є різні цікаві штуки: таймер сну, прискорювач читання, закладки і тд. Книги начитують професійні актори та диктори, але іноді і самі автори.
У додатку АБУК ви можете придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами. Додатком користується вже більше 22 тисячі користувачів, а українська діаспора у США та Німеччині у захваті, що тепер є доступний україномовний контент.



http://en.childrenslibrary.org/


Міжнародний дитячий Електронна бібліотека Фонд (ICDL) це безкоштовна онлайн бібліотека оцифрованих дитячих книг на багатьох мовах з різних країн. Розроблений спеціально для використання дітьми віком від 3 до 13, бібліотека є розміщені по цифровій Фонду Міжнародної дитячої бібліотеки і була спочатку розроблена в коледжі інформаційних досліджень та взаємодії лабораторії Human-Computer в Університеті штату Меріленд, Коледж-Парк.





Європіана
http://www.europeana.eu/
Європіана - європейська цифрова бібліотека, цифрова пам’ять Європи, мета якої — забезпечити доступ до оцифрованих документів, які розкривають різні аспекти європейської культури.
Серед проектів Europeana Groupe такі, як
Європейська бібліотека об'єднує зміст національних бібліотек.
Europeana Газети [ 23 ] додає записи, які стосуються 18 млн газетних сторінок в Europeana;
Європіана 1914-1918 – неписана історія & офіційна історія Першої Світової Війни 400тис. оцифрованих історичних документів та експонатів музеїв, 90тис. приватних артефактів, 660 годин перегляду унікальних відео з фільмотеки.
Європіана Мода

Світова Цифрова бібліотека
http://www.wdl.org/en/


Світова цифрова бібліотека – проект ініційований бібліотекою Конгресу США у співпраці з 85-ма партнерськими інституціями 55-ти країн світу за сприяння ЮНЕСКО, а також за фінансової підтримки різних компаній та приватних фундацій. Це некомерційний проект, котрий покликаний на-лежно представити багатство, різноманітність та внесок всіх світових культур у загальнолюдську спадщину.

Manuscriptorium
http://www.manuscriptorium.com/
Проект Manuscriptorium створює віртуальне середовище для дослідників, яке забезпечує доступ до цифрових документів у сфері історичних джерел (рукописів, інкунабул, стародруків, карт, статутів та інших типів документів). Ці історичні ресурси, що розкидані в різних цифрових бібліотек по всьому світу, тепер доступні в рамках єдиного цифрового інтерфейсу бібліотеки. Сервіс надає прямий доступ до більш ніж 5 мільйонів цифрових зображень.



https://sites.google.com/site/reading4uth/cifrovi-biblioteki/logo.png

Бібліотека Болдуінської історичної дитячої літератури у відділі спеціальних колекцій бібліотек Джорджа А. Смартса у Флориді містить понад 115 000 томів, опублікованих у США та Великобританії з середини 1600-х років до сьогодні. Бібліотека також має невеликі фонди у колекціях рукописів, оригінальних творах мистецтва та різних ефемерах, таких як настільні ігри, пазли та іграшки. Бібліотека Болдуїна відома порівняльними виданнями книг, з особливим акцентом на Робінзона Крузо , прогрес паломника , байки Езопа і пригоди Аліси в країні чудес. Бібліотека
також має найбільшу колекцію відбитків ранньої американської неповнолітніх у будь-якій академічній установі в США.


Gallica - цифрова бібліотека вільного використання. Є проектом Національної бібліотеки Франції. Він забезпечує доступ до будь-якого типу документа: друкованих документів (книг, преси та журналів) у режимі зображення та тексту, рукописи, звукові та іконографічні документи, карти та плани.
Gallica призначена для всіх читачів, будь то користувачі, які просто дивляться, книгарні, студенти чи вчені. Колекція нараховує більше 3 000 000 документів


Google Book - Це колекція електронних книжок різними мовами світу, що надаються частково у безкоштовне використання. Під своїм аккаунтом в Google Book ви можете створити свої колекції книжок, що сподобались та ті, що ви придбали




Internet Archive комерційний фонд 501 (с) (3), будує цифрову бібліотеку Інтернет-сайтів та інших культурних артефактів у цифровій формі. Сьогодні на сайті Інтернет Архіву розміщується 20-річна історія веб-пошуку, доступна через машину Wayback.  Також організація співпрацює бібліотекою 625+ світу

Сьогодні  архів містить: