Українці та читання 2017

опубліковано 26 січ. 2018 р., 09:42 Tatyana Yakushko
Як показують результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у жовтні-листопаді 2017 роки * менше половини украінццев (43%) зазначили, що за останній рік вони прочитали хоча б одну якусь книгу. Більшість же опитаних заявили, що протягом аналізованого періоду вони або взагалі не прочитали жодної книги (51%), або не змогли відповісти, чи читали вони що-небудь чи ні (6%).

Результати аналізу свідчать про те, що прихильність жителів України читанню книг в деякій мірі (досить слабо, але на статистично значущому рівні) була пов'язана з такими їх демографічними характеристиками, як стать, освіта, тип населеного пункту та регіон проживання. Особливості зв'язку з цим виявляються в наступних основних тенденціях:
- протягом останнього року схильність до читання книг частіше проявляли жінки, ніж чоловіки (48% проти 38%);
- найчастіше читачі книг зустрічаються серед осіб, які мають вищу (повну і незакінчену) освіту, а найрідше - серед осіб із середньою освітою (відповідно, 57% проти 31%);
- найбільш висока питома вага читачів книг зустрічається серед жителів обласних центрів (53%), а найнижчий - серед жителів сільської місцевості (37%);
- в регіональному розрізі більш високий рівень читання книг демонструють жителі Сходу і Центру країни (відповідно, 49% і 46%), в той час як в південних областях України питома вага читачів книг найбільш низька (34%).

Якщо говорити тільки про ту частину наших співгромадян, які читають книги (43% населення країни), то можна відзначити наступне: за минулий рік кожен з них прочитав в середньому близько 7 книг. Також слід зазначити, що наведене значення досить нерівномірно розподілене серед українських читачів: деякі з них за аналізований період прочитали не більше однієї книги, а деякі - кілька десятків. При цьому слід мати на увазі, що одна половина читачів прочитала за рік від 2-х до 10-ти книг, а друга умовно ділиться на дві рівні частини: а) демонструють порівняно низькі обсяги читання (менше 2-х книг в рік) і б) демонструють порівняно високі обсяги читання (більше 10-ти книг на рік).

Говорячи про обсяги літератури, прочитаної нашими співгромадянами за минулий рік, потрібно сказати також і про те, що в певній мірі розподіл цих обсягів був пов'язаний зі згаданими вище демографічними характеристиками читачів. Наприклад, жінки прочитали в середньому трохи більше книг, ніж чоловіки, особи з вищою освітою більше, ніж ти, хто мають більш низький освітній рівень, жителі обласних центрів більше, ніж жителі всіх інших типів поселення, а жителі Півдня і Сходу країни більше жителів Центру і Заходу країни.

Більш детальні результати опитування в презентації нижче.


Джерело: Украинцы и чтение книг . Research & Branding Group http://rb.com.ua/rus/projects/omnibus/9210/
Comments