Книжкові події в ДБУ для юнацтва

Бібліотека запрошує

Літературна майстерня "НЕлюдський секс"

опубліковано 19 лист. 2018 р., 07:43 Tatyana Yakushko

ПОСТ-ЗВІТ ПРО "НЕЛЮДСЬКУ" ЗУСТРІЧ

Зустрічі з письменниками бувають дуже несподівані))

Отже, вчора ми в Державна бібліотека України для юнацтва проводили письменицький майстер-клас від проекту НеСвятеЯбко “НЕлюдський секс”.

Зрозуміло, що назва метафорична: нелюди - вигадка, художній образ, створений народною або авторською уявою для того, щоб увиразнити і осягнути насамперед те, що в нас є людського, а що - інстинктивного, тваринного, що спільне, а що - суто індивідуальне.
Фантазій завжди допомагала людям зрозуміти самих себе.
Власне, в цьому її призначення, чи не так?

Так і з письменниками: історії про нелюдів - це насамперед історії про те, якими ми можемо чи не можемо бути, про життя, яке може чи не може настати, про цілі, яких ми можемо чи не можемо досягнути. Про можливості.
Про те, що віджило і мусить бути зруйноване, - і про те, що навпаки, треба берегти - бо інакше ми перестаємо бути людьми.

До чого ж тут секс, спитаєте ви?
Питання майбутнього людського роду і зустрічі з невідомим у фантастиці та фентезі почасти вирішується через те, чи можуть герої твору, віддалені одне від одного біологічно і культурно - кохатися і кохати. Або, як сказав Oles Petik - секс має фізіологічний та соціальний аспекти, але так тісно переплетені, що їх майже неможливо розділити.
(що, до речі, чи ненайяскравіше продемонстрували Елена Суетова, Александр Ерощев та Oleksiy Yegoshyn, коли виконували потім сюжетну вправу).

МК складався з двох частин: спочатку ми поговорили про те, як автори створюють уявні світи і для чого саме так, а не інакше - на прикладі роману Svitlana Taratorina “Лазарус” та оповідань Інна Ковалишена про людей і мавок (“Два світи”, опублікований у “Брамі”) та про нагів - ще в роботі.
А після перерви спробували створити власні сюжети і зрозуміти, про що вони чи як їх можна поглибити, поліпшити, доповнити та усебічно розвинути)))
Щиро кажучи, дуже шкода, що сюжету замало для готової книжки - бо вони так і просяться на папір! Але ми згодом викладемо запис, щоб ви теж могли і подивитись на процес перетворення задуму на цікаву й захопливу історію, і просто повеселитися разом з нами - бо це було круто!

Тож я дякую всім, хто відвідав наш захід і своїм натхненням та ідеями долучився до творчої роботи!

Щоправда, ми мали також дивний інцидент: один з відвідувачів запросив слова, а коли його отримав - висловив набір взаємозаперечливих тез. Буцімто ми не поважаємо живого бога і порушуємо 3 статтю Конституції України, а по тому закликав письменників навчити підлітків правильно трахатися (??? нічого, що це порушення законів України та власне прав підлітків, і жодного стосунку до секс-просвіти та безпеки не має). Також погрожував привести своїх друзів з АТО і розстріляти тут всіх (все це є на записі). На зауваження інших присутніх на заході атовців щодо некоректної поведінки - виматюкався, хряснув дверима і втік.
Щоправда, за годину таки привів поліцію.
Щоправда, поліція складу злочину в проведенні літературного заходу не знайшла - хлопці прийняли пояснення, вибачилися і забралися геть, а ми продовжили заняття.
Сподіваюся, цей випадок залишиться лише прикрим непорозумінням, та й по тому.

А на разі хочу ще раз подякувати всім спікерам, експертам та учасникам вчорашнього майстер-класу, а також Tatyana Yakushko та Державна бібліотека України для юнацтва за чудову співпрацю, допомогу у проведенні заходів та завжди приємну та надихаючу атмосферу.

Читання магічного реалізму та містичного фентезі

опубліковано 28 жовт. 2018 р., 06:42 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 2 лист. 2018 р., 14:17 користувачем Tatyana Yakushko ]

Пишете магічний реалізм, міське фентезі чи казки? Випадково відкрили портал у шафі, а домашня ящірка поступово перетворюється на дракона, і ви хочете про це поговорити? Приходьте прочитати свій твір, послухати інших та наповнити свій жовтневий вечір магією!

Збираємося о 15:30 у неділю 28 жовтня в Державній бібліотеці України для юнацтва (адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1)
Вартість: 20 грн. за реєстрацію в бібліотеці (для нових користувачів).

Рекомендуємо:
1. Прийти на 15 хвилин раніше для реєстрації.
2. Спитати, де знаходиться відділ мистецтв.
3. Іти за інструкцією.

За можливості приносьте трохи смаколиків до чаю.

Будемо раді вас бачити!

Як писати, щоб всіх вражати

опубліковано 12 жовт. 2018 р., 04:37 Tatyana Yakushko   [ оновлено 19 жовт. 2018 р., 05:38 ]

16.10.2018, вівторок, о 12:20
у відділі мистецтв відбудеться мультимедійна презентація Ірини Кузьменко, керівника Міжнародного дитячого літературного конкурсу «ПероДактиль», яка поділиться зі школярами лайфхаками, що допоможуть написати шкільний твір так, щоб його зачитували всьому класу,
як приклад для наслідування, а творчу роботу на конкурс так, щоб її потім надрукували у журналі "Однокласник".

Наталія Степанчук - головний редактор журналу "Однокласник", партнера конкурсу "ПероДактиль", розповість про конкурси та можливості
для школярів, які висвітлює журнал, та проведе вікторину з призами.Дмитро Калинчук в бібліотеці!

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 06:29 Tatyana Yakushko   [ оновлено 9 жовт. 2018 р., 06:37 ]

11 жовтня о 14.30

Державна бібліотека України для юнацтва 

(м. Київ, просп. Голосіївський, 122)

в рамках Тижня юного патріота "Покоління незалежних" 

запрошує  молодь на зустріч з  журналістом-блогером, автором історичних романів, воїном АТО 

Дмитром Калинчуком
Народився 1976 р на козацьких теренах – у місті Запоріжжі. Справжнє ім’я – Дмитро Вовнянко, Закінчив Запорізьку державну інженерну академію. За фахом – інженер-механік.

Жив у Запоріжжі, Харкові та Києві. Працював слюсарем-механозбиральником, столяром, майстром на заводі, наладником верстатів ЧПУ, збиральником меблів, менеджером з продажів, конструктором нестандартного обладнання для телекомунікацій. Пробував себе у підприємництві. Здобув неоцінений життєвий досвід.

Історією цікавився зі школи, спершу – завдяки читанню романів Олександра Дюма та Вальтера Скотта.

Писати почав як блогер. Наразі статті виходять на сайтах «Український тиждень», «Політичний дурдом», «Агрогроші», «Історична правда», «Тексти».

Пригодницькі романи взявся писати не просто для того, щоб розповісти про складний період історії, а щоб показати людей звідти, передати їхні почуття, страхи, сподівання та мрії.

Дмитро Вовнянко (Калинчук) розповідає в ефірі «Сектор Л» про свою книгу «Дівча в прицілі», свій бойовий досвід, і чому книги про війну з’являться лише по її закінченню.
https://www.facebook.com/armyuaFM/videos/940357776105596/


Костянтин Чабала в бібліотеці

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 09:38 Tatyana Yakushko   [ оновлено 10 жовт. 2018 р., 02:54 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

10 жовтня о 14.30

Державна бібліотека України для юнацтва 

(м. Київ, просп. Голосіївський, 122)

рамках Тижня юного патріота "Покоління незалежних" 

запрошує  молодь на зустріч з  воїном АТО, письменником Костянтином Чабалою


 "Вовче"


Ця книжка — про війну і про людей, які стикнулися з війною. Про те, що було і що могло би бути. Ви можете впізнати себе, або когось із друзів серед героїв «Вовче», чи одного з оповідань, які входять до книги. І ніколи не можна напевно сказати: чи цей конкретний шматок вигаданий, чи записаний з чийогось «тут і зараз». Бо війна — вона дуже різноманітна й різнопланова. Приємного читання.


Книжка на сайті видавництва ДІПА
http://xn--80ah7a5f.xn--j1amh/uk/home/11-vovche.html

"В. О. П. війною ограновані поезії"

В. О. П. — Поезія від тих, хто своїми очима бачив війну. Щира і чесна.

Автори - 
Артур Закордонець 
Сергій Бородкін 
Олена Білозерська 
Назар Розлуцький 
Влад Сорд 
Костянтин Чабала 
Роман Семисал 
Петро (Патрік) Орішко

Книжка на сайті видавництва ДІПА

Відео YouTube

30 вересня 2018 року розпочався курс для письменників-початківців

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 03:42 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 4 жовт. 2018 р., 03:46 ]

Те, що курс для письменників початківців #пишинаживо ("Пиши наживо!")
 розпочався в #деньбібліотек (30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек) дає надію, що для всього знайдеться своє місце та час: автори знайдуть натхнення та залізну волю та не лише розпочнуть, а й завершать свої тексти, в роботі з видавцем та редактором відбудеться народження КНИГИ, а бібліотека створить багато миттєвостей зустрічей книги з її читачами, читачів з авторами. А в партнерстві з видавцями та редакторами цей цикл відтворитиметься разом з Юлією Оскольською та Олександром Сурковим.
Тетяна Якушко

Зустріч з авторками збірки «I Will Survive! Я виживу!»

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 02:52 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 4 жовт. 2018 р., 08:10 ]

Запрошуємо на творчу зустріч з авторками збірки "I Will Survive. Я виживу", які розкажуть про книгу наповнену оповіданнями про щоденні протистояння випробуванням долі та перемоги над собою, які часом приховані від усього світу.

Незабаріться поспілкуватись з :

Чекаємо на Вас 4 жовтня о 13 годині за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 60.
Тиждень бібліотеки 2018

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 02:07 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 02:49 ]


Запрошуємо 24-30 вересня 2018 року до Державної бібліотеки України для юнацтва на заходи, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек.

Дорогі читачі, колеги, друзі, волонтери, партнери!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!

Кожна нація, прагнучи до розвитку і збереження свого культурного надбання, плекає бібліотеки й всебічно сприяє процвітанню бібліотечної справи, гідно поціновує інтелектуальну працю бібліотекарів.
Це свято – ваш Успіх, Радість, Натхнення, Талант, Розум, Краса і Сила.

Ми щиро віримо, що держава буде дбати про подальший розвиток бібліотечної справи, що є запорукою високої якості освіти, культури та ефективного розвитку всього нашого суспільства.

Сердечно вітаємо подвижників важливої культурної справи з професійним святом!
Дякуємо всім хто приєднався до акції!
 

Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники

опубліковано 20 черв. 2018 р., 02:48 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 24 лип. 2018 р., 01:28 користувачем Tatyana Yakushko ]

25 червня 2018 р. об 11.00 годині запрошуємо  молодь на семінар «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники», який організовує Державна бібліотека України для юнацтва

Програмою семінару передбачені зустрічі з молодими українськими письменниками, знайомство з їх творчістю, презентації книг, спілкування з авторами, запитання та відповіді.

У заході візьмуть участь представники Міністерства культури України, видавництва, молоді українські письменники: Максим Федорченко, Ярина Каторож, Юля ЧернінькаОксана Щирба, Боісіда, Богдан Ковальчук, Оксамитка Блажевська.

Чекаємо Вас за адресою: м. Київ, просп. Голосіївський, 122.Анонси наступних заходів:Інтерактивна гра за трилогією С. Іванюка "Лісом Небом Водою"

опубліковано 7 черв. 2018 р., 02:35 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 7 черв. 2018 р., 02:54 ]


http://odnoklasnyk.org.ua/Запрошуємо бажаючих 11 червня 2018 року з 11.00 до 12.00  взяти участь
 в інтерактивній грі за пригодницько-фантастичною трилогією відомого українського письменника Сергія Іванюка (Оксеника) "Лісом. Небом. Водою" у рамках презентації популярного журналу для підлітків "Однокласник"!Захід відбудеться  в Державній бібліотеці України для юнацтва за адресою: 
м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1 (Відділ періодичних видань). Довідки за тел.: 258-31-15

Замовте книги 
Сергія Іванюка (Оксеника) в Державній бібліотеці України для юнацтва:

Оксеник, С. Лісом, небом, водою [Текст] : [пригод.-фантаст. роман]. Кн.1 : Лисий / С. Оксеник ; худож. О. Міхнушов. – 3-є вид. – К. : Смолоскип, 2014. – 200 с.
Шифр: 84.4Укр6    Авторський знак: О-52

Оксеник, С. Лісом, небом, водою [Текст] : [пригод.-фантаст. роман]. Кн.2 : Леля / С. Оксеник ; худож. О. Міхнушов. – 2-е вид. – К. : Смолоскип, 2014. – 280 с.
Шифр: 84.4Укр6    Авторський знак: О-52

Оксеник, С. Лісом, небом, водою [Текст] : [пригод.-фантаст. роман]. Кн.3 : Інженер / С. Оксеник ; худож. Ю. Войтенко. – К. : Смолоскип, 2014. – 344 с.
Шифр: 84.4Укр6    Авторський знак: О-52

1-10 of 35