Книжкові події в ДБУ для юнацтва

Бібліотека запрошує

Наталія Гук в бібліотеці!

опубліковано Tatyana Yakushko   [ оновлено ]


20 березня о 14.00 Запрошуємо на творчу зустріч із Наталією Гук (Наталья Гук) сучасною українською письменницею, жінкою, яка любить свою родину, свою роботу, своє місто . 
Із задоволенням пише про дивовижне : особистостей, події, місця, історії та вчинки.
Де: просп. Перемоги, 60, Державна бібліотека України для юнацтва

Весна у місті. Розмова про книжки й життя з Оленою Рижко.

опубліковано Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено ]

Гарний знак  –  починати справжню весну з сучасними письменниками. Особливо, якщо вони не бояться щиро й відверто говорити про літературу й життя.

Письменниця, експертка підліткового читання Олена Рижко готова поділитися творчими лайфхаками й надихнути на пошук весняних пригод.

Книжки авторки:

- "Дівчина з міста"

- "Знає тільки Мару" (підліткова книжка року 2018 за версією "БараБуки")

- "Король Даркнету".

Захід відбудеться за ініціативи «ВЦ «Академія» в рамках загально бібліотечної програми Тижня юнацької книги. (1.04 – 5.04.2019) у відділі мистецтв.

 Модераторка  –  Аня Яблучна, проект-менеджерка "ВЦ "Академія".

 Подія у Facebook

Шевченку 205!

опубліковано 6 бер. 2019 р., 04:36 Tatyana Yakushko

З днем народження, Кобзарю, наш великий пророче! 


Пиши наживо. Випускний!

опубліковано 19 лют. 2019 р., 07:12 Державна бібліотека України для юнацтва


3 березня у неділю, з 13.00 до 16.00 ВИПУСКНИЙ в бібліотеці! 
Святкуємо закінчення студій четвертої групи письменницького курсу Юлії Оскольської.

  "Пиши наживо" - це тренінговий курс для авторів-початківців. На випускне заняття запрошуємо всіх бажаючих - ви зможете дізнатися, як саме ми працюємо, що автори отримують в процесі роботи і які можуть бути результати, зокрема, чи реально стати письменником, якими зусиллями і за який час...
Ось у випускників попередніх груп і запитаєте ;)


Фото:
Відео:

Презентація книги Олі Русіної "З4 сонячні дні і один похмурий"

опубліковано 15 лют. 2019 р., 05:30 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 21 лют. 2019 р., 08:35 користувачем Tatyana Yakushko ]

Запрошуємо 21 лютого 2019 року о 14:00 на презентацію підліткової книги, що розповідає про дружбу, яка розпочинається під час літніх канікул в приморському містечку. Це книга про літні пригоди та людські стосунки.

Під час презентації ви зустрінетесь з молодою авторкою - Олею Русіною (Olya Rusina), яка вже в 15 років написала першу повість "Сестричка", номіновану на премію «Книга року ВВС-2012».

Наразі Оля працює редакторкою та кореспонденткою у Варшаві для українського тижневика «Наше Слово», а також є журналісткою на «Громадському радіо».

Модератор зустрічі: Саломе Енгибарян (Salome Engibaryan).
Місце зустрічі: Державна бібліотека України для юнацтва.
Адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1.
Відеострім ч1. ч2.

Літературна майстерня "НЕлюдський секс"

опубліковано 19 лист. 2018 р., 07:43 Tatyana Yakushko

ПОСТ-ЗВІТ ПРО "НЕЛЮДСЬКУ" ЗУСТРІЧ

Зустрічі з письменниками бувають дуже несподівані))

Отже, вчора ми в Державна бібліотека України для юнацтва проводили письменицький майстер-клас від проекту НеСвятеЯбко “НЕлюдський секс”.

Зрозуміло, що назва метафорична: нелюди - вигадка, художній образ, створений народною або авторською уявою для того, щоб увиразнити і осягнути насамперед те, що в нас є людського, а що - інстинктивного, тваринного, що спільне, а що - суто індивідуальне.
Фантазій завжди допомагала людям зрозуміти самих себе.
Власне, в цьому її призначення, чи не так?

Так і з письменниками: історії про нелюдів - це насамперед історії про те, якими ми можемо чи не можемо бути, про життя, яке може чи не може настати, про цілі, яких ми можемо чи не можемо досягнути. Про можливості.
Про те, що віджило і мусить бути зруйноване, - і про те, що навпаки, треба берегти - бо інакше ми перестаємо бути людьми.

До чого ж тут секс, спитаєте ви?
Питання майбутнього людського роду і зустрічі з невідомим у фантастиці та фентезі почасти вирішується через те, чи можуть герої твору, віддалені одне від одного біологічно і культурно - кохатися і кохати. Або, як сказав Oles Petik - секс має фізіологічний та соціальний аспекти, але так тісно переплетені, що їх майже неможливо розділити.
(що, до речі, чи ненайяскравіше продемонстрували Елена Суетова, Александр Ерощев та Oleksiy Yegoshyn, коли виконували потім сюжетну вправу).

МК складався з двох частин: спочатку ми поговорили про те, як автори створюють уявні світи і для чого саме так, а не інакше - на прикладі роману Svitlana Taratorina “Лазарус” та оповідань Інна Ковалишена про людей і мавок (“Два світи”, опублікований у “Брамі”) та про нагів - ще в роботі.
А після перерви спробували створити власні сюжети і зрозуміти, про що вони чи як їх можна поглибити, поліпшити, доповнити та усебічно розвинути)))
Щиро кажучи, дуже шкода, що сюжету замало для готової книжки - бо вони так і просяться на папір! Але ми згодом викладемо запис, щоб ви теж могли і подивитись на процес перетворення задуму на цікаву й захопливу історію, і просто повеселитися разом з нами - бо це було круто!

Тож я дякую всім, хто відвідав наш захід і своїм натхненням та ідеями долучився до творчої роботи!

Щоправда, ми мали також дивний інцидент: один з відвідувачів запросив слова, а коли його отримав - висловив набір взаємозаперечливих тез. Буцімто ми не поважаємо живого бога і порушуємо 3 статтю Конституції України, а по тому закликав письменників навчити підлітків правильно трахатися (??? нічого, що це порушення законів України та власне прав підлітків, і жодного стосунку до секс-просвіти та безпеки не має). Також погрожував привести своїх друзів з АТО і розстріляти тут всіх (все це є на записі). На зауваження інших присутніх на заході атовців щодо некоректної поведінки - виматюкався, хряснув дверима і втік.
Щоправда, за годину таки привів поліцію.
Щоправда, поліція складу злочину в проведенні літературного заходу не знайшла - хлопці прийняли пояснення, вибачилися і забралися геть, а ми продовжили заняття.
Сподіваюся, цей випадок залишиться лише прикрим непорозумінням, та й по тому.

А на разі хочу ще раз подякувати всім спікерам, експертам та учасникам вчорашнього майстер-класу, а також Tatyana Yakushko та Державна бібліотека України для юнацтва за чудову співпрацю, допомогу у проведенні заходів та завжди приємну та надихаючу атмосферу.

Читання магічного реалізму та містичного фентезі

опубліковано 28 жовт. 2018 р., 06:42 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 2 лист. 2018 р., 14:17 користувачем Tatyana Yakushko ]

Пишете магічний реалізм, міське фентезі чи казки? Випадково відкрили портал у шафі, а домашня ящірка поступово перетворюється на дракона, і ви хочете про це поговорити? Приходьте прочитати свій твір, послухати інших та наповнити свій жовтневий вечір магією!

Збираємося о 15:30 у неділю 28 жовтня в Державній бібліотеці України для юнацтва (адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1)
Вартість: 20 грн. за реєстрацію в бібліотеці (для нових користувачів).

Рекомендуємо:
1. Прийти на 15 хвилин раніше для реєстрації.
2. Спитати, де знаходиться відділ мистецтв.
3. Іти за інструкцією.

За можливості приносьте трохи смаколиків до чаю.

Будемо раді вас бачити!

Як писати, щоб всіх вражати

опубліковано 12 жовт. 2018 р., 04:37 Tatyana Yakushko   [ оновлено ]

16.10.2018, вівторок, о 12:20
у відділі мистецтв відбудеться мультимедійна презентація Ірини Кузьменко, керівника Міжнародного дитячого літературного конкурсу «ПероДактиль», яка поділиться зі школярами лайфхаками, що допоможуть написати шкільний твір так, щоб його зачитували всьому класу,
як приклад для наслідування, а творчу роботу на конкурс так, щоб її потім надрукували у журналі "Однокласник".

Наталія Степанчук - головний редактор журналу "Однокласник", партнера конкурсу "ПероДактиль", розповість про конкурси та можливості
для школярів, які висвітлює журнал, та проведе вікторину з призами.
Дмитро Калинчук в бібліотеці!

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 06:29 Tatyana Yakushko   [ оновлено ]

11 жовтня о 14.30

Державна бібліотека України для юнацтва 

(м. Київ, просп. Голосіївський, 122)

в рамках Тижня юного патріота "Покоління незалежних" 

запрошує  молодь на зустріч з  журналістом-блогером, автором історичних романів, воїном АТО 

Дмитром Калинчуком
Народився 1976 р на козацьких теренах – у місті Запоріжжі. Справжнє ім’я – Дмитро Вовнянко, Закінчив Запорізьку державну інженерну академію. За фахом – інженер-механік.

Жив у Запоріжжі, Харкові та Києві. Працював слюсарем-механозбиральником, столяром, майстром на заводі, наладником верстатів ЧПУ, збиральником меблів, менеджером з продажів, конструктором нестандартного обладнання для телекомунікацій. Пробував себе у підприємництві. Здобув неоцінений життєвий досвід.

Історією цікавився зі школи, спершу – завдяки читанню романів Олександра Дюма та Вальтера Скотта.

Писати почав як блогер. Наразі статті виходять на сайтах «Український тиждень», «Політичний дурдом», «Агрогроші», «Історична правда», «Тексти».

Пригодницькі романи взявся писати не просто для того, щоб розповісти про складний період історії, а щоб показати людей звідти, передати їхні почуття, страхи, сподівання та мрії.

Дмитро Вовнянко (Калинчук) розповідає в ефірі «Сектор Л» про свою книгу «Дівча в прицілі», свій бойовий досвід, і чому книги про війну з’являться лише по її закінченню.
https://www.facebook.com/armyuaFM/videos/940357776105596/


Костянтин Чабала в бібліотеці

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 09:38 Tatyana Yakushko   [ оновлено 10 жовт. 2018 р., 02:54 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

10 жовтня о 14.30

Державна бібліотека України для юнацтва 

(м. Київ, просп. Голосіївський, 122)

рамках Тижня юного патріота "Покоління незалежних" 

запрошує  молодь на зустріч з  воїном АТО, письменником Костянтином Чабалою


 "Вовче"


Ця книжка — про війну і про людей, які стикнулися з війною. Про те, що було і що могло би бути. Ви можете впізнати себе, або когось із друзів серед героїв «Вовче», чи одного з оповідань, які входять до книги. І ніколи не можна напевно сказати: чи цей конкретний шматок вигаданий, чи записаний з чийогось «тут і зараз». Бо війна — вона дуже різноманітна й різнопланова. Приємного читання.


Книжка на сайті видавництва ДІПА
http://xn--80ah7a5f.xn--j1amh/uk/home/11-vovche.html

"В. О. П. війною ограновані поезії"

В. О. П. — Поезія від тих, хто своїми очима бачив війну. Щира і чесна.

Автори - 
Артур Закордонець 
Сергій Бородкін 
Олена Білозерська 
Назар Розлуцький 
Влад Сорд 
Костянтин Чабала 
Роман Семисал 
Петро (Патрік) Орішко

Книжка на сайті видавництва ДІПА

Відео YouTube

1-10 of 40