Книжкові події в ДБУ для юнацтва

Бібліотека запрошує

Екзистенц_і_йні посиденьки...

опубліковано 21 січ. 2020 р., 07:13 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 03:31 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

Зимові дні – саме правильний час для літературних посиденьок за чашкою чаю у приємному товаристві письменників та поетів. На честь нашого двохріччя, літтусівка “Екзистенц_і_я” кличе вас на зустріч із нашими авторами та спільною книжкою, під час якої ми разом перенесемося у… літо.

Приходьте: 26 січня о 15:00 год., Державна бібліотека України для юнацтва (Голосіївський проспект, 122)

У програмі зустрічі:

Презентація збірки малої прози “Один літній день” з 14-ти оповідань від учасників літтусівки #Екзистенц_і_я. Одного дня ми зібрались, щоб описати один літній день. Ще одного дня ми зберемось разом, щоб прожити ці відчуття уже з вами.

Творчістю ділитимуться учасники нашої спільноти:  Liubov Baz (літературна редакторка збірки), Vitaliy NishchymenkoSlava SerhiichukЛариса ДубасIvan IshchenkoDaniél Svidersky, Олеся Лещенко (Olesia Potarzhevska), Татьяна СидороваViktoriya KrizhanivskaНаталія СтепанчукVita Semenkevych та Kateryna Kholod..

Презентація нового Видавництво “Моторний Равлик”, яке вірить у те, що “головне у книжці – письменник”. Представить його та відповість на запитання співзасновниця видавництва Любов Базь.

Модеруватиме зустріч засновниця літтусівки “Екзистенц_і_я” Liuba Yeremicheva.

Словом, будемо зачитувати найатмосферніші шматки текстів, ловити натхнення, спілкуватись та обійматись. Пригостимо чайком, тож для екологічності, беріть із собою свої горнятка.

Приходьте: будемо раді знайомству!


Комбатанська література як літературний та націєтворчий процес самоусвідомлення

опубліковано 21 січ. 2020 р., 06:48 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 21 січ. 2020 р., 07:29 ]

26 січня 2020 року 14.00-16.00 

Державна бібілотека України для юнацтва (проспект Голосіївський, 122)

Інтелектуальна дискусія: зустрічай письменника.

    Проект “Становлення нового українського міту” досліджує, яким чином і які саме наративи, міфологеми та символи вибудовують нашу теперішню колективну психічну реальність, і далі – як формули колективного усвідомленого впливають на реальність предметну та подієву. Вихідним матеріалом є воєнна література як поле формування нового міту.

    На разі проект складається з трьох блоків зустрічей.
    Перший блок – “Війна як частина нового світу”.

    Тема першої зустрічі – “Комбатантська література як літературний та націєтворчий процес самоусвідомлення”.
Ми поговоримо:
– про цей проект, звідки він взявся і з чим працюватиме;
– яким чином, на нашу думку, відбувається зміна “мітологічних епох”, як нові технології впливають на ці процеси;
– власне точки опертя і вихідний концепт міту, а також чому непрофесійна література стала його колискою.

    Учасники обговорення:
    Автори проекту:
– редакторка Юлія Оскольська,
– редакторка і дослідниця масової літератури Олеся Стужук;
– дослідниця сучасної літератури, зокрема воєнної, Марина Рябченко;
– футуролог Андрій Заблоцький.
    Спікери:
– Юрій Руденко – автор воєнної прози та документального проекту “История войны”;
– Катерина Хоптинська – людинознавиця, соціологиня.

Казка: історія для людей і про людей

опубліковано 10 січ. 2020 р., 06:06 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 10 січ. 2020 р., 06:13 ]

Запрошуємо на майстер-клас для авторів та читачів від Інни Ковалишеної - письменниці, сценаристки та історикині.

19 січня 2019 року з 14.00 по 16.00
Державна бібліотека України для юнацтва,
м. Київ, просп. Голосіївськийй, 122;
біля метро. Виставковий центр.

Ми звикли змалку чути, а потім читати дітям казки про чарівних істот, відважних героїв, неймовірні пригоди та всілякі дивовижі. Але чи насправді ці казки насамперед про чудеса?
І взагалі, чи ті самі казки ми розказуємо, що й наші предки?

На зустрічі ми поговоримо, як сучасне суспільство цензурує казки та міфи, навіщо люди вигадували історії про чари і що насправді стоїть за часом немотивованою і еее... дивною, як на цивілізовану людину, поведінкою персонажів.
Хочете вміти розшифровувати міфи, казки та всілякі легенди (і навіть сучасні)? Тож ми чекаємо вас в гості!

Воєнна проза як зброя у війні за реальність

опубліковано 17 лист. 2019 р., 03:31 Tatyana Yakushko   [ оновлено 17 лист. 2019 р., 03:53 ]

«Воєнна проза як зброя у війні за реальність» – це розмова з авторами, дослідниками та іншими дотичними до комбатантської літератури спеціалістами про те, як непрофесійні письменники змінюють наше культурне поле та в який спосіб це відбувається. Як в цьому задіяні творчі процеси, політична чи економічна складова, читацькі запити, воля та наполегливість окремих людей тощо. Чи можна і яким чином змінити правила гри. Як вузьконішева і переважно невисокохудожня література виходить на рівень суспільної потреби. А також що можна очікувати далі.
СПІКЕРИ І ТЕЗИ

Костя Чабала (ветеран, автор книжки «Вовче»): про те, як писалось, чому, навіщо і як змінювалосьставлення до свого тексту під час написання і згодом (з 14 хв).

Юрій Руденко (ветеран, автор романів «Психи двухморей», «Свет и кирпич», проекту Историявойны): про особистий досвід, пропаганду ідей та те, як непрофесійна, але актуальна література про війну закріплює власні позиції та дає опертя спільноті в добу постправди (з 21:77 хв).

Максим Петренко (ветеран, автор роману «Спокійноїночі :)»): про творчість як тригеруючий та терапевтичний процес, а також як спосіб говорити про те, що тобі важливо, та інструмент комунікації з тими, до кого прагнеш достукатися (з 40:47 хв).

Ганна Скоріна (професійний читач, каталогізатора та колекціонерка нашої сучасної воєнної літератури):про читання як можливість долучитися до болючого і складного досвіду та про систематизацію текстів як елемент осмислення глибини, перебігу та масштабів цього досвіду (1:11:55 хв).

Марина Рябченко (дослідниця воєнної літератури, кандидат філологічних наук): про воєнну літературу як закономірну частину літпроцесу та ширше – як культурне явище (1:26:31 хв).

Олена Максименко (ветеранка, поетка, письменниця, журналістка, авторка збірок віршів «Бременські траси» і «Я тобі листопад» та прозової книжки «Неприкаяні»): про те, як в творчості взаємодіють письменницька та журналістська ідентичності та несподівані інсайти в особистісному досвіді та при спілкуванні з людьми поза контекстом україно-російської війни (1:33:24 хв).

ТатянаЄрескіна (сценарист на «довгих» серіалах): про те, як та які саме історії працюють на масового глядача і навіщо нам все це знати (1:51:53 хв).

Юлія Оскольська (редакторка, авторка курсу для авторів-початківців «Пиши наживо», модераторка розмови): про концепт перемоги і новий український міф (2:21:42 хв). 

  

Діскусія відбулась 3 листопада 2019 р.

Вбивство на вулиці... Презентація книги, присвяченої Едґару Алану По.

опубліковано 6 лист. 2019 р., 03:03 Tatyana Yakushko   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 03:52 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]


Видавництво Дім Химер та Державна бібліотека України для юнацтва м. Київ запрошують на презентацію збірки оповідань «Вбивство на вулиці…» за участі авторів книги Світлани Тараторіної, Василя Золотарьова та Павла Черепюка.


2018 року завдяки літературно-художньому журналу Стос в Україні відбувся перший та наразі єдиний конкурс макабричних оповідань, присвячений творчості Едґара По. На конкурс надійшло понад 100 робіт від сучасних українських авторів. У травні 2019-го вийшла друком збірка творів переможців конкурсу «Вбивство на вулиці…». Конкурс і видання книги посприяли популяризації й сучасному переосмисленню готики Едґара По, розвитку «темних» жанрів у нашій літературі та відкрили нові письменницькі імена в українській химерній прозі. Наразі «Дім Химер» відзначає свою першу видавничу річницю, а Едґар По у вишиванці продовжує мандрувати Україною.

Учасники: Svitlana Taratorina, Василь Золотарьов (Vasyl Zolotarov) та Pavel Cherepiuk. Модератор - Олег Силин
Розраховано на аудиторію 16+
\
Фото:
Відео:


Дізнатись більше:

Сімнадцять химерних історій. Юлія Юліна для журналу СТОС.


Аудра Полуденна: нові (не)добрі казки

опубліковано 25 жовт. 2019 р., 00:24 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 03:59 ]

Запрошуємо 8 листопада 2019 року на вечір римованих історій Аудри Полуденної.

Восени саме час рахувати врожай та збиратися разом, готуючись до довгої холодної зими. Це ми й зробимо в п'ятницю, 8 листопада, у залі бібліотеки.

Тоді набудуть звучання кількадесят історій, написаних протягом жовтня. Це — вірші-загадки та вірші-долі, моторошні, тьмяні, але й такі, що приховують надію та світло. 

Ми згадаємо старі казки, трохи поговоримо про сховане у поезіях, і, можливо, хтось із гостей захоче додати власної магії до вечора.
Вільний метафізичний мікрофон буде обов'язково.

Приходьте ті, кому стане натхнення, приходьте у дивному одязі, якщо забажаєте, приходьте, якщо хочете принести власну поетичну казку або забрати якусь у палаци своєї фантазії.

Ми чекатимемо.

Державна бібліотека України для юнацтва (м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1).

«Я українець, тут моє коріння!»

опубліковано 4 жовт. 2019 р., 06:01 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 04:05 ]

Слово – саме та зброя, що потужно впливає на почуття і думки людей, дозволяє вистояти і перемогти. А поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. Змінюються часи, влада, людський світогляд, але незмінними залишаються найвищі істини – людська потреба любити й творити. Нерозгаданою залишається таємниця душі, в якій незгасним вогнищем горить священне і нездоланне почуття любові, яке є насправді вічною темою, що ніколи не покине ні літератури, ні мистецтва взагалі.

     Слово може усе, бо воно було найперше… Воно є перед усім і над усім. І ціни йому немає, як немає ціни рідній землі, чоловічій доблесті, родинному теплу, маминій пісні і жіночій любові…

У рамках загальнобібліотечної програми Тижня юного патріота  11 жовтня о 14-й годині  у відділі мистецтв відбудеться  пізнавальна година «Я українець, тут моє коріння!» за участі Олега Криворота - відомого українського поета, автора 7 поетичних збірок.


Детальніше про автора

Криворот Олег  Григорович

Дата  народження:  17.06.1970р.

 У 1996 р. Закінчив Національний аграрний університет і отримав спеціальність економіст-бухгалтер.

Наразі - заступник  декана економічного факультету з виховної роботи на громадських засадах, старший викладач кафедри обліку та оподаткування Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП).

У своїх поезіях  значну увагу автор приділяє філософській ліриці, яка спрямована на осмислення світу, людини. Характерними особливостями лірики поета є художня настанова на пізнання сутнісних проблем буття, часу і простору.

З творчістю поета можна ознайомитися на сайтах:

https://www.stihi.ru/avtor/kryvorot1970

http://www.poetryclub.com.ua/author.php?id=25285

Говорить солов'їна. Поетичними стежками душі:

https://i-ua.tv/programs/hovoryt-solovina/23475-hovoryt-solovina-poetychnymy-stezhkamy-dushi

"Тиждень бібліотеки - 2019" в Державній бібліотеці України для юнацтва

опубліковано 17 вер. 2019 р., 06:51 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 04:15 ]


Слідкуйте за фотографіями заходів, що проходитимуть в рамках проекту "Тиждень бібліотеки" (https://bit.ly/2mTfoU7).

Пропонуємо також 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек долучитись до флешмобу та сфотографуватись в бібліотеці з уподобаною книгою.

Очікуємо вас в Державній бібліотеці України для юнацтва!

Презентація підліткової книжки "Лепрекони" Валентини Захабури

опубліковано 24 трав. 2019 р., 03:45 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 04:23 ]


"Гадаєте, лепрекони — лише міфічні ірландські персонажі? А от і ні! Це жваві українські підлітки, які взувають до гімназії зелені черевики і називають себе спільнотою лепреконів. «Лепреконка» Наталя отримує листа від друга дитинства Антона, і з нього довідується, що геть нічого не знає про людину, яка ще кілька років тому видавалася зрозумілою і найближчою.

Друзі-лепрекони потерпають від діставучих вчителів, які ні сіло ні впало можуть заборонити учням весну, від надмірної чи, навпаки, недостатньої батьківської уваги, від застарілих соціальних стереотипів. А ще — шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу і дати відсіч проблемам. Адже дружба — їхній найбільший скарб."

Тож запрошуємо на презентацію підліткової книжки "Леприкони" від Валентини Захабури (https://www.facebook.com/zahabura). Вас очікує спілкування з автором, знайомство з новою книгою, автографи.

Модератор заходу - Саломе Енгибарян (Salome Engibaryan).


Валентина Захабура

Письменниця, авторка і виконавиця пісень, бібліотекарка з дитячої бібліотеки, мрійниця і мандрівниця.
Народилася 1978 року і живе у Києві зі своєю сім’єю. Любить вітрила, лижі й мотоцикли.

Пише оповідання та повісті для дітей різного віку, бо вірить, що в кожній дорослій людині також живе дитина.
Як поет завдячує літстудії «Перехрестя», як прозаїк – є «випускницею» книгарні першодруків імені Швайпольта Фіоля.
Вірить в дива.


Ярина Каторож в бібліотеці

опубліковано 18 трав. 2019 р., 07:08 Tatyana Yakushko   [ оновлено 16 серп. 2021 р., 04:44 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

26 травня о 15.00 Запрошуємо поСтожарити з Яриною Каторож, молодою українською письменницею та художницею, що власноруч створює чарівні фентезійні світи, кожен з яких захоплює читача з першого погляду.  
Приходьте та дізнайтесь маленькі секрети втілення фантазій у романи, що перемагають на  літературних конкурсах, персонажів, що не відпускають читацькі думки, та історій, які змушують шукати продовження. 
Не втрачайте шанс ексклюзивної розмови з авторкою, поки чекаєте на завершальний роман трилогії «Палімпсест».
В програмі зустрічі:
    • розмова про життя та фентезійні світи, персонажі та сюжети,
    • виставка ілюстрацій до трилогії "Палімпсест",
    • фото з авторкою та "персонажами",
    • автограф-сесія

Плекаємо надію почути відповіді:
 • Сколіс чи Дарвенхард? Як вступити без смс та реєстрацї?
 • ТигрАнн? seriously?!
 • Скельце Стожара, чи допоможе лазерна корекція зору?
 • Як залишатись непоміченим, коли ти верховний?  

Алхімія свободи. Літогляд від Макса Сущука
Літогляд "Стожар" від Ірини Зеленчук

1-10 of 54