Книжкові події в ДБУ для юнацтва

Бібліотека запрошує

Вбивство на вулиці... Презентація книги, присвяченої Едґару Алану По.

опубліковано 6 лист. 2019 р., 03:03 Tatyana Yakushko


Видавництво Дім Химер та Державна бібліотека України для юнацтва м. Київ запрошують на презентацію збірки оповідань «Вбивство на вулиці…» за участі авторів книги Світлани Тараторіної, Василя Золотарьова та Павла Черепюка.


2018 року завдяки літературно-художньому журналу Стос в Україні відбувся перший та наразі єдиний конкурс макабричних оповідань, присвячений творчості Едґара По. На конкурс надійшло понад 100 робіт від сучасних українських авторів. У травні 2019-го вийшла друком збірка творів переможців конкурсу «Вбивство на вулиці…». Конкурс і видання книги посприяли популяризації й сучасному переосмисленню готики Едґара По, розвитку «темних» жанрів у нашій літературі та відкрили нові письменницькі імена в українській химерній прозі. Наразі «Дім Химер» відзначає свою першу видавничу річницю, а Едґар По у вишиванці продовжує мандрувати Україною.

Учасники: Svitlana Taratorina, Василь Золотарьов (Vasyl Zolotarov) та Pavel Cherepiuk. Модератор - Олег Силин
Розраховано на аудиторію 16+
\
Фото:
Відео:

Дізнатись більше:

Сімнадцять химерних історій. Юлія Юліна для журналу СТОС.


Аудра Полуденна: нові (не)добрі казки

опубліковано 25 жовт. 2019 р., 00:24 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 25 жовт. 2019 р., 00:26 ]

Запрошуємо 8 листопада 2019 року на вечір римованих історій Аудри Полуденної.

Восени саме час рахувати врожай та збиратися разом, готуючись до довгої холодної зими. Це ми й зробимо в п'ятницю, 8 листопада, у залі бібліотеки.

Тоді набудуть звучання кількадесят історій, написаних протягом жовтня. Це — вірші-загадки та вірші-долі, моторошні, тьмяні, але й такі, що приховують надію та світло. 

Ми згадаємо старі казки, трохи поговоримо про сховане у поезіях, і, можливо, хтось із гостей захоче додати власної магії до вечора.
Вільний метафізичний мікрофон буде обов'язково.

Приходьте ті, кому стане натхнення, приходьте у дивному одязі, якщо забажаєте, приходьте, якщо хочете принести власну поетичну казку або забрати якусь у палаци своєї фантазії.

Ми чекатимемо.

Державна бібліотека України для юнацтва (м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1).

«Я українець, тут моє коріння!»

опубліковано 4 жовт. 2019 р., 06:01 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 7 жовт. 2019 р., 07:00 ]

Слово – саме та зброя, що потужно впливає на почуття і думки людей, дозволяє вистояти і перемогти. А поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. Змінюються часи, влада, людський світогляд, але незмінними залишаються найвищі істини – людська потреба любити й творити. Нерозгаданою залишається таємниця душі, в якій незгасним вогнищем горить священне і нездоланне почуття любові, яке є насправді вічною темою, що ніколи не покине ні літератури, ні мистецтва взагалі.

     Слово може усе, бо воно було найперше… Воно є перед усім і над усім. І ціни йому немає, як немає ціни рідній землі, чоловічій доблесті, родинному теплу, маминій пісні і жіночій любові…

У рамках загальнобібліотечної програми Тижня юного патріота  11 жовтня о 14-й годині  у відділі мистецтв відбудеться  пізнавальна година «Я українець, тут моє коріння!» за участі Олега Криворота - відомого українського поета, автора 7 поетичних збірок.


Детальніше про автора

Криворот Олег  Григорович

Дата  народження:  17.06.1970р.

 У 1996 р. Закінчив Національний аграрний університет і отримав спеціальність економіст-бухгалтер.

Наразі - заступник  декана економічного факультету з виховної роботи на громадських засадах, старший викладач кафедри обліку та оподаткування Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП).

У своїх поезіях  значну увагу автор приділяє філософській ліриці, яка спрямована на осмислення світу, людини. Характерними особливостями лірики поета є художня настанова на пізнання сутнісних проблем буття, часу і простору.

З творчістю поета можна ознайомитися на сайтах:

https://www.stihi.ru/avtor/kryvorot1970

http://www.poetryclub.com.ua/author.php?id=25285

Говорить солов'їна. Поетичними стежками душі:

https://i-ua.tv/programs/hovoryt-solovina/23475-hovoryt-solovina-poetychnymy-stezhkamy-dushi

"Тиждень бібліотеки - 2019" в Державній бібліотеці України для юнацтва

опубліковано 17 вер. 2019 р., 06:51 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 8 жовт. 2019 р., 06:43 ]


Слідкуйте за фотографіями заходів, що проходитимуть в рамках проекту "Тиждень бібліотеки" (https://bit.ly/2mTfoU7).

Пропонуємо також 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек долучитись до флешмобу та сфотографуватись в бібліотеці з уподобаною книгою.

Очікуємо вас в Державній бібліотеці України для юнацтва!

Презентація підліткової книжки "Лепрекони" Валентини Захабури

опубліковано 24 трав. 2019 р., 03:45 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 29 трав. 2019 р., 02:26 користувачем Tatyana Yakushko ]


"Гадаєте, лепрекони — лише міфічні ірландські персонажі? А от і ні! Це жваві українські підлітки, які взувають до гімназії зелені черевики і називають себе спільнотою лепреконів. «Лепреконка» Наталя отримує листа від друга дитинства Антона, і з нього довідується, що геть нічого не знає про людину, яка ще кілька років тому видавалася зрозумілою і найближчою.

Друзі-лепрекони потерпають від діставучих вчителів, які ні сіло ні впало можуть заборонити учням весну, від надмірної чи, навпаки, недостатньої батьківської уваги, від застарілих соціальних стереотипів. А ще — шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу і дати відсіч проблемам. Адже дружба — їхній найбільший скарб."

Тож запрошуємо на презентацію підліткової книжки "Леприкони" від Валентини Захабури (https://www.facebook.com/zahabura). Вас очікує спілкування з автором, знайомство з новою книгою, автографи.

Модератор заходу - Саломе Енгибарян (Salome Engibaryan).


Валентина Захабура

Письменниця, авторка і виконавиця пісень, бібліотекарка з дитячої бібліотеки, мрійниця і мандрівниця.
Народилася 1978 року і живе у Києві зі своєю сім’єю. Любить вітрила, лижі й мотоцикли.

Пише оповідання та повісті для дітей різного віку, бо вірить, що в кожній дорослій людині також живе дитина.
Як поет завдячує літстудії «Перехрестя», як прозаїк – є «випускницею» книгарні першодруків імені Швайпольта Фіоля.
Вірить в дива.


Ярина Каторож в бібліотеці

опубліковано 18 трав. 2019 р., 07:08 Tatyana Yakushko   [ оновлено 18 трав. 2019 р., 07:32 ]

26 травня о 15.00 Запрошуємо поСтожарити з Яриною Каторож, молодою українською письменницею та художницею, що власноруч створює чарівні фентезійні світи, кожен з яких захоплює читача з першого погляду.  
Приходьте та дізнайтесь маленькі секрети втілення фантазій у романи, що перемагають на  літературних конкурсах, персонажів, що не відпускають читацькі думки, та історій, які змушують шукати продовження. 
Не втрачайте шанс ексклюзивної розмови з авторкою, поки чекаєте на завершальний роман трилогії «Палімпсест».
В програмі зустрічі:
    • розмова про життя та фентезійні світи, персонажі та сюжети,
    • виставка ілюстрацій до трилогії "Палімпсест",
    • фото з авторкою та "персонажами",
    • автограф-сесія

Плекаємо надію почути відповіді:
 • Сколіс чи Дарвенхард? Як вступити без смс та реєстрацї?
 • ТигрАнн? seriously?!
 • Скельце Стожара, чи допоможе лазерна корекція зору?
 • Як залишатись непоміченим, коли ти верховний?  

Алхімія свободи. Літогляд від Макса Сущука
Літогляд "Стожар" від Ірини ЗеленчукСаморозвиток з видавництвом "Колесо Життя"

опубліковано 21 квіт. 2019 р., 07:07 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 21 квіт. 2019 р., 07:16 ]


Запрошуємо 24 квітня 2019 року на зустріч з видавництвом Колесо Життя.  Вас очікують презентацiя журналу-тренінгу, мандалотерапiя та метафоричнi карти для натхнення і подолання стресу.

Під час зустрічі ви зможете поспілкуватись особисто з директором видавництва Ольгою Рогозiною, видавецем Інесою Кравченко, головним редактором Iриною Скрипак.
А міні майстер-класи для вас проведе арт-терапевт, художник, блогер, письменниця Оллі Скордіна.

Представники видавництва "Колесо життя" проведуть дві зустрічі 24 квітня, які почнуться об 11:00 та 14:00. Тому просимо попередньо зареєструватись та вибрати час зустрічі - форма для реєстрації.

Очікуємо вас за адресою: м. Київ, просп. Голосіївський, 122 (читальний зал Державної бібліотеки України для юнацтва)

Персонажі в творі та за його межами

опубліковано 1 квіт. 2019 р., 07:57 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 4 квіт. 2019 р., 02:49 ]


03.04.19 р. о 13:30 приходь на зустріч з Lucky Academy! Пропонуємо сучасну лекцію для школярів, де можна поєднати книги з коміксами та кіно. На прикладі персонажів «Пригоди Шерлока Холмса» А. Конан-Дойля проведемо дослідження, як змінюється образ в різних трактуваннях (літературі, кіно, коміксах), чим завжди цікавий оригінал і чому кожна адаптація заслуговує на визнання. В кінці учасникам буде запропоновано цікаві обставини (персонаж, локація, епоха) для створення власної версії відомих героїв.Перша група розповіли історію про Моріарті у космосі

Друга група передбачила гендерне перетворення персонажу, саме двадцятишестирічна Шеллі Холмс вправно долає виклики долі в Японії

Третя група теж бачила майбутнє, близьке до нашого часу, 2050 рік, але в ньому все змінилось, Шерлок-кіборг та розслідування веде на Марсі.
Четверта група ретельно обміркували та прорисували японського Шерлока 22-го століття.Тиждень юнацької книги 2019

опубліковано 29 бер. 2019 р., 09:40 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 лип. 2019 р., 05:52 ]

Державна бібліотека України для юнацтва запрошує до участі у загальнобібліотечному проекті «Тиждень юнацької книги» 01 – 05 квітня 2019 року

Контактна особа: Бердус Лариса Володимирівна, зав. відділу збереження та використання документних ресурсів, тел. 257-86-27

Наші адреси:

Державна бібліотека України для юнацтва
м. Київ, просп. Голосіївський, 122 конт. тел. 258-31-15

Філія Державної бібліотеки України для юнацтва
м. Київ, просп. Перемоги, 60 конт. тел. 456-81-81

Театр книги "Дари волхвов"

опубліковано 19 бер. 2019 р., 10:05 Tatyana Yakushko


19 березня в рамках програми молодіжної вітальні "Живе спілкування" напередодні Міжнародного дня театру Театр "Маскам Рад " "розповів" теплу і зворушливу різдвяну історію, яка належить перу відомого американського письменника, майстра короткого оповідання О`Генрі.
Джим і Делла своєю любов'ю немов розфарбували світ, завдяки чому у глядачів не лишилося місця для похмурого, незатишного відчуття а тільки для безцінних речей, які не купиш за гроші – безкорисливої любові і самопожертви.

У виставі брали участь: Інна Гончарова, Алеся Ліфантій, Марина Куценко, Сергій Гоянюк.

Переглянути фото з вистави
1-10 of 50