Книжкові події в ДБУ для юнацтва


Всеукраїнський захід "Читаки. Писаки. Малюваки"

опубліковано 14 вер. 2017 р., 08:40 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 19 вер. 2017 р., 04:40 ]

Запрошуємо приєднатись до Всеукраїнська акції "Читаки. Писаки. Малюваки. - 2017", завітавши 19 вересня о 12-00 годині до Державної бібліотеки України для юнацтва (м. Київ, просп. Голосіївський, 122) на Круглий стіл присвячений обговоренню єднання мистецтва і літератури, ролі візуальної комунікації для виховання дітей, юнацтва.

Активний пошук методів заохочення дітей та юнацтва до вдумливого читання, сприйняття, осмислення та засвоєння прочитаного на Донеччині триває вже протягом останніх 10 років.

За ініціативи члена Ради Центру Дослідження Літератури для Дітей та Юнацтва (Львів) Голови Донбаського крайового мистецького об’єднання «ART- Степ» к.ф.н., доц. Півня В.Ф. у січні 2016 року на базі Краматорського художнього музею та бібліотек міст Краматорська й Дружківки відбулася перша акція в рамках проекту «Читаки. Писаки. Малюваки» (серія живописних портретів дітей і підлітків, захоплених читанням), в якій взяли участь письменники й науковці Львова, Рівного, а згодом – Києва, Івано-Франківська та інших міст України.

Нинішнього року завдяки зусиллям Державної бібліотеки України для юнацтва та КЗК «Донецький обласний художній музей» захід отримав підтримку з боку Міністерства культури України, що дозволяє розширити географію виставкової діяльності організаторів та учасників акції.

Одна із потреб сучасного суспільства – повернути дітей до книг, які розвивають уяву, вміння мислити, міркувати.

Для зацікавлення дітей книгою варто проводити різноманітні заходи організовуючи живее спілкування з письменниками, журналістами, художниками, скульпторами та іншими цікавими особистостями України. Дорослим хочеться, аби їх діти читали, писали, малювали.

У рамках культурно-мистецького заходу «Читаки. Писаки. Малюваки» планується провести цикл круглихстолів (м. Львів, м. Київ, м. Дружківка), де буде обговорено єднання мистецтва і літератури, роль візуальної комунікації для виховання дітей, юнацтва. Також, учасники круглих столів зможуть зустрітися з дітьми-авторами картин, намальованих за темами прочитаних книг. В круглих столах візьмуть участь письменники та художники, які поділяться з підростаючим поколінням своїм досвідом.

Приєднання до культурного простору України, участь в образотворчій виставковій діяльності важливі для дітей, молоді, особливо на Донеччині. Не менш актуальнее заохочення дітей і підлітків до творчого прочитання сучасної української та зарубіжної літератури.

Завдання цього туру (Львів – Київ – Дружківка: 15.09.2017 – 26.09.2017) – активізувати бібліотечних працівників, педагогів щодо роботи з юними читачами, які мають здібності до ілюстрування творів сучасних українських та зарубіжних авторів, запросити до творчої співпраці у цьому плані ширший загал письменників, видавців, мистців та культурологів.

Експозиція «Читаки. Писаки. Малюваки – 2017» складається з малюнків 22-х школярів Донеччини під керівництвом Я.Новикової, В.Плахути (Краматорськ), Л. Радченко (с. Олександро-Калинове), В. Ал-Джанабі, З.Щербини, А, Воронцової та В.Півня (Дружківка).

Павло Черепюк: Жахи в японській культурі

опубліковано 15 серп. 2017 р., 12:14 Tatyana Yakushko   [ оновлено 4 вер. 2017 р., 01:57 ]

3 вересня о 15.00 зпрошуємо на  #час_страшних_ історій.

Зустріч проводить Павло Черепюк, письменник, художник-ілюстратор, учасник спільноти "NaNo в бібліотеці".
Допоможе розібратися хто такі онрьо, йокайї, юреї та їнші персонажі джей-горрора.
Чому у привида закрите обличчя, та багато інших питань знайдуть свої відповіді.
Приходьте, будемо жахатися разом.

"Чарівні істоти української міфології": творча зустріч з сучасною українською письменницею Дарою Корній

опубліковано 21 черв. 2017 р., 01:52 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 21 черв. 2017 р., 02:25 ]

16 червня 2016 року в Державній бібліотеці України для юнацтва відбулася творча зустріч з талановитою письменницею України, володаркою відзнаки «Золотий письменник України» (2016), Лауреатом третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник» (2010), метром українського фентезі, і просто чарівною жінкою – Дарою Корній.

Спілкування із письменницею проходило у невимушеній та приємній атмосфері. У ході цієї креативної зустрічі Дара Корній представила збірку оповідань «Місячне насіння», що знайомить з важливими аспектами життя людини – любов’ю і зрадою, мудрістю і марнославством. Також авторка детально розповіла про свою книгу «Чарівні істоти української міфології.

Духи природи», в якій віднаходимо дослідження величезного шару культурної спадщини давніх українців та химерний світ чарівних істот проукраїнської міфології. 

Під фінал заходу всі охочі мали можливість придбати книги Дари Корній та отримати її автограф. Знайомство із гостею увінчалося щирими оплесками задоволених слухачів, що дякували письменниці за пізнавальну та цікаву бесіду.
Перегляньте більше світлин у Фотоальбомі.
Наталія Гуцул,
завідувач відділу науково-методичної роботи
Державної бібліотеки України для юнацтва

Запрошуємо на зустріч з Дарою Корній

опубліковано 6 черв. 2017 р., 07:31 Tatyana Yakushko   [ оновлено 21 черв. 2017 р., 01:34 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

Запрошуємо всіх бажаючих на творчу зустріч з Дарою Корній - українською письменницею-прозаїком, Лауреатом третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник» (2010), володаркою титулу «Золотий письменник України» (2016), метром українського фентезі.
Організатори: Державна бібліотека України для юнацтва
Дата заходу: 16 червня 2017 року
Час: 14.00 - 16.00
Адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 122


Відео YouTube

Відео YouTubeТиждень юнацької книги 18 – 21 квітня 2017 р.

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 00:48 Виноградова Людмила   [ оновлено 27 квіт. 2017 р., 06:02 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

18-21 квітня 2017 року в Державній бібліотеці України для юнацтва відбулась низка заходів в рамках загальнобібліотечного проекту "Тиждень юнацької книги"

Зустріч з Олексієм Кононенком

опубліковано 10 квіт. 2017 р., 01:23 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 24 квіт. 2017 р., 08:48 користувачем Tatyana Yakushko ]


18 квітня о 14.00
Запрошуємо вас на творчу зустріч з Олексієм Анатолійовичем Кононенком - Заслуженим діячем мистецтв України, Лауреатом Всеукраїнської літературної премії
ім. Івана Огієнка, членом Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, поетом, письменником, журналістом, автором відомих українських пісень, сценаристом і режисером культурно-мистецьких заходів, .

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004492983751

https://uk.wikipedia.org/wiki/Кононенко_Олексій_Анатолійович

Ласкаво просимо до жвавого спілкування з митцем!

Зустріч відбудеться у приміщенні читальної зали Бібліотеки.

Презентація ліричної збірки Тетяни Добко "Життя триває"

опубліковано 27 бер. 2017 р., 05:26 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 10 квіт. 2017 р., 01:17 ]

7 квітня о 14:30 у відділі мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва відбудеться презентація ліричної збірки керівника Центру науково-бібліографічної інформації, доктора наук із соціальних комунікацій, поетеси Tetyana Dobko Тетяни Добко «Життя триває» (Київ: Світ Успіху, 2016).
https://taniadobko.wordpress.com/
Презентована збірка – шосте видання творів поетеси. Читачам відомі її книжки «Непрохане кохання» (Київ, 1999), «Неспалима весна» (Київ, 2002), «Просто жити» (Київ, 2006), «Любить и верить» (Київ, 2007), «З Тобою і без Тебе» (Київ: Темпора, 2011), а також численні мистецтвознавчі публікації в періодичних виданнях.
До нової ліричної збірки ввійшли вірші, написані переважно упродовж останніх декількох років. Емоційні роздуми про сучасний світ, плин часу, життєві випробування, трагічні сторінки історії України. Любов, мрія і надія надають сили жити гідно і красиво. Деякі вірші друкувалися на сторінках газети «Літературна Україна», більшість – пропонуються до уваги читачів уперше. Видання проілюстроване роботами відомого українського художника Яремків Михайло.
http://www.jaremkiv.in.ua/me/
Поетеса Тетяна Добко відома і як український науковець у галузі бібліографознавства, бібліотекознавства та книгознавства, провідний фахівець Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. Її перу належать понад 150 наукових праць з питань бібліографознавства, книгознавства, інформатики, довідково-бібліографічного обслуговування, інформаційно-пошукових систем, бібліографічних покажчиків.
Довідки за телефоном: 257-86 -27
Подія у facebookальбом «Тетяна Добко: Творчість - це Музи безмежнії крила»

Театр книги "Маленький принц"

опубліковано 13 бер. 2017 р., 09:01 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 27 бер. 2017 р., 02:50 ]

«Найголовнішого очима не побачиш… Зряче тільки серце».

Вистава 
Театру Володимира Завальнюка "Перетворення" "МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ" у відділі мистецтв.

З нагоди 75-річчя з дня написання (1942) найвідомішого твору Антуана де Сент- Екзюпері, до Міжнародного дня театру, у рамках програми Молодіжна вітальня "Живе спілкування" у відділі мистецтв відбудеться вистава Театру Володимира Завальнюка "Перетворення" "МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ"


"Маленький принц" - одна з найбільш популярних книг в світі. За популярністю з нею конкурують хіба що Біблія і Коран.
6 квітня 2017 року виповнюється 75 років з тих пір, як ця казка-притча вперше була опублікована в Нью-Йорку - місті, куди після окупації Франції військами нацистської Німеччини на деякий час виїхав автор цього твору, французький письменник, поет і професійний льотчик Антуан де Сент- Екзюпері.

Книгу "Маленький принц" не дарма називають універсальною: вона вчить дорослих дивитися на світ очима дітей. При цьому її автор ненав'язливо критикує систему цінностей сучасного "суспільства споживання" і зображує картину ідеального - з його точки зору - світу, де тема безкорисливої дружби і злагоди між людьми займає одне з головних місць.

Антуан де-сент Екзюпері не писав спеціально для дітей, і взагалі за фахом він був не письменником, а відважним льотчиком, чесно виконуючи свій обов'язок у небезпечних та важких умовах. І, тим не менш, книги, які він написав, - одні з найкращих написаних у ХХ столітті.
Вистава «Маленький принц» - це подорож у дитинство для кожного з тих, хто не залишив для себе у дорослому житті світ довіри, захищеності і радості, супутньої йому, коли-то, хто пам'ятає і розуміє свої початкові поняття про світ, речі і людей; і це запрошення для
 тих, хто тільки входить у життя, щоб зміцнити їх віру в те, що зірки сміються, серце здобуває перемогу над розумом, що є на світі Добро, зустрічний рух і відповідальність за тих, хто тобі повірив.

Лауреат багатьох міжнародних фестивалів, режисер і актор Володимир Завальнюк (Volodimir Zavalniuk) та талановита актриса театру і кіно Ганна Яремчук запрошують в захоплюючу пригоду з маленьким хлопчиком, який відкриє нам очі на чудеса повсякденного життя і суть людських відносин.
Театр «Перетворення» спробував розширити рамки казки і представити для вас новаторський погляд на улюблену казку всього світу . Сходити на « Маленького принца » - значить вийти просвітленим і здивованим, принишклим і усміхненим, задумливим і трохи сумним.
Після такого побачення з мистецтвом, як-то не хочеться палити на вулиці, штовхатися в метро, включати мобільний телефон. Серце просить спокою і пішої прогулянки, намагається відкритися першому зустрічному і знайти в ньому друга або родича.
Це означає, що мистецтво - справжнє, а режисер - зробив свою справу.

Читайте подробиці та переглядайте фотоальбом.

Подія у facebook

1-8 of 8