Літературна майстерня "НЕлюдський секс"

опубліковано 19 лист. 2018 р., 07:43 Tatyana Yakushko
ПОСТ-ЗВІТ ПРО "НЕЛЮДСЬКУ" ЗУСТРІЧ

Зустрічі з письменниками бувають дуже несподівані))

Отже, вчора ми в Державна бібліотека України для юнацтва проводили письменицький майстер-клас від проекту НеСвятеЯбко “НЕлюдський секс”.

Зрозуміло, що назва метафорична: нелюди - вигадка, художній образ, створений народною або авторською уявою для того, щоб увиразнити і осягнути насамперед те, що в нас є людського, а що - інстинктивного, тваринного, що спільне, а що - суто індивідуальне.
Фантазій завжди допомагала людям зрозуміти самих себе.
Власне, в цьому її призначення, чи не так?

Так і з письменниками: історії про нелюдів - це насамперед історії про те, якими ми можемо чи не можемо бути, про життя, яке може чи не може настати, про цілі, яких ми можемо чи не можемо досягнути. Про можливості.
Про те, що віджило і мусить бути зруйноване, - і про те, що навпаки, треба берегти - бо інакше ми перестаємо бути людьми.

До чого ж тут секс, спитаєте ви?
Питання майбутнього людського роду і зустрічі з невідомим у фантастиці та фентезі почасти вирішується через те, чи можуть герої твору, віддалені одне від одного біологічно і культурно - кохатися і кохати. Або, як сказав Oles Petik - секс має фізіологічний та соціальний аспекти, але так тісно переплетені, що їх майже неможливо розділити.
(що, до речі, чи ненайяскравіше продемонстрували Елена Суетова, Александр Ерощев та Oleksiy Yegoshyn, коли виконували потім сюжетну вправу).

МК складався з двох частин: спочатку ми поговорили про те, як автори створюють уявні світи і для чого саме так, а не інакше - на прикладі роману Svitlana Taratorina “Лазарус” та оповідань Інна Ковалишена про людей і мавок (“Два світи”, опублікований у “Брамі”) та про нагів - ще в роботі.
А після перерви спробували створити власні сюжети і зрозуміти, про що вони чи як їх можна поглибити, поліпшити, доповнити та усебічно розвинути)))
Щиро кажучи, дуже шкода, що сюжету замало для готової книжки - бо вони так і просяться на папір! Але ми згодом викладемо запис, щоб ви теж могли і подивитись на процес перетворення задуму на цікаву й захопливу історію, і просто повеселитися разом з нами - бо це було круто!

Тож я дякую всім, хто відвідав наш захід і своїм натхненням та ідеями долучився до творчої роботи!

Щоправда, ми мали також дивний інцидент: один з відвідувачів запросив слова, а коли його отримав - висловив набір взаємозаперечливих тез. Буцімто ми не поважаємо живого бога і порушуємо 3 статтю Конституції України, а по тому закликав письменників навчити підлітків правильно трахатися (??? нічого, що це порушення законів України та власне прав підлітків, і жодного стосунку до секс-просвіти та безпеки не має). Також погрожував привести своїх друзів з АТО і розстріляти тут всіх (все це є на записі). На зауваження інших присутніх на заході атовців щодо некоректної поведінки - виматюкався, хряснув дверима і втік.
Щоправда, за годину таки привів поліцію.
Щоправда, поліція складу злочину в проведенні літературного заходу не знайшла - хлопці прийняли пояснення, вибачилися і забралися геть, а ми продовжили заняття.
Сподіваюся, цей випадок залишиться лише прикрим непорозумінням, та й по тому.

А на разі хочу ще раз подякувати всім спікерам, експертам та учасникам вчорашнього майстер-класу, а також Tatyana Yakushko та Державна бібліотека України для юнацтва за чудову співпрацю, допомогу у проведенні заходів та завжди приємну та надихаючу атмосферу.
Comments