Воєнна проза як зброя у війні за реальність

опубліковано 17 лист. 2019 р., 03:31 Tatyana Yakushko   [ оновлено 17 лист. 2019 р., 03:53 ]
«Воєнна проза як зброя у війні за реальність» – це розмова з авторами, дослідниками та іншими дотичними до комбатантської літератури спеціалістами про те, як непрофесійні письменники змінюють наше культурне поле та в який спосіб це відбувається. Як в цьому задіяні творчі процеси, політична чи економічна складова, читацькі запити, воля та наполегливість окремих людей тощо. Чи можна і яким чином змінити правила гри. Як вузьконішева і переважно невисокохудожня література виходить на рівень суспільної потреби. А також що можна очікувати далі.
СПІКЕРИ І ТЕЗИ

Костя Чабала (ветеран, автор книжки «Вовче»): про те, як писалось, чому, навіщо і як змінювалосьставлення до свого тексту під час написання і згодом (з 14 хв).

Юрій Руденко (ветеран, автор романів «Психи двухморей», «Свет и кирпич», проекту Историявойны): про особистий досвід, пропаганду ідей та те, як непрофесійна, але актуальна література про війну закріплює власні позиції та дає опертя спільноті в добу постправди (з 21:77 хв).

Максим Петренко (ветеран, автор роману «Спокійноїночі :)»): про творчість як тригеруючий та терапевтичний процес, а також як спосіб говорити про те, що тобі важливо, та інструмент комунікації з тими, до кого прагнеш достукатися (з 40:47 хв).

Ганна Скоріна (професійний читач, каталогізатора та колекціонерка нашої сучасної воєнної літератури):про читання як можливість долучитися до болючого і складного досвіду та про систематизацію текстів як елемент осмислення глибини, перебігу та масштабів цього досвіду (1:11:55 хв).

Марина Рябченко (дослідниця воєнної літератури, кандидат філологічних наук): про воєнну літературу як закономірну частину літпроцесу та ширше – як культурне явище (1:26:31 хв).

Олена Максименко (ветеранка, поетка, письменниця, журналістка, авторка збірок віршів «Бременські траси» і «Я тобі листопад» та прозової книжки «Неприкаяні»): про те, як в творчості взаємодіють письменницька та журналістська ідентичності та несподівані інсайти в особистісному досвіді та при спілкуванні з людьми поза контекстом україно-російської війни (1:33:24 хв).

ТатянаЄрескіна (сценарист на «довгих» серіалах): про те, як та які саме історії працюють на масового глядача і навіщо нам все це знати (1:51:53 хв).

Юлія Оскольська (редакторка, авторка курсу для авторів-початківців «Пиши наживо», модераторка розмови): про концепт перемоги і новий український міф (2:21:42 хв). 

  

Діскусія відбулась 3 листопада 2019 р.

Comments