Всеукраїнський захід "Читаки. Писаки. Малюваки"

опубліковано 14 вер. 2017 р., 08:40 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 19 вер. 2017 р., 04:40 ]
Запрошуємо приєднатись до Всеукраїнська акції "Читаки. Писаки. Малюваки. - 2017", завітавши 19 вересня о 12-00 годині до Державної бібліотеки України для юнацтва (м. Київ, просп. Голосіївський, 122) на Круглий стіл присвячений обговоренню єднання мистецтва і літератури, ролі візуальної комунікації для виховання дітей, юнацтва.

Активний пошук методів заохочення дітей та юнацтва до вдумливого читання, сприйняття, осмислення та засвоєння прочитаного на Донеччині триває вже протягом останніх 10 років.

За ініціативи члена Ради Центру Дослідження Літератури для Дітей та Юнацтва (Львів) Голови Донбаського крайового мистецького об’єднання «ART- Степ» к.ф.н., доц. Півня В.Ф. у січні 2016 року на базі Краматорського художнього музею та бібліотек міст Краматорська й Дружківки відбулася перша акція в рамках проекту «Читаки. Писаки. Малюваки» (серія живописних портретів дітей і підлітків, захоплених читанням), в якій взяли участь письменники й науковці Львова, Рівного, а згодом – Києва, Івано-Франківська та інших міст України.

Нинішнього року завдяки зусиллям Державної бібліотеки України для юнацтва та КЗК «Донецький обласний художній музей» захід отримав підтримку з боку Міністерства культури України, що дозволяє розширити географію виставкової діяльності організаторів та учасників акції.

Одна із потреб сучасного суспільства – повернути дітей до книг, які розвивають уяву, вміння мислити, міркувати.

Для зацікавлення дітей книгою варто проводити різноманітні заходи організовуючи живее спілкування з письменниками, журналістами, художниками, скульпторами та іншими цікавими особистостями України. Дорослим хочеться, аби їх діти читали, писали, малювали.

У рамках культурно-мистецького заходу «Читаки. Писаки. Малюваки» планується провести цикл круглихстолів (м. Львів, м. Київ, м. Дружківка), де буде обговорено єднання мистецтва і літератури, роль візуальної комунікації для виховання дітей, юнацтва. Також, учасники круглих столів зможуть зустрітися з дітьми-авторами картин, намальованих за темами прочитаних книг. В круглих столах візьмуть участь письменники та художники, які поділяться з підростаючим поколінням своїм досвідом.

Приєднання до культурного простору України, участь в образотворчій виставковій діяльності важливі для дітей, молоді, особливо на Донеччині. Не менш актуальнее заохочення дітей і підлітків до творчого прочитання сучасної української та зарубіжної літератури.

Завдання цього туру (Львів – Київ – Дружківка: 15.09.2017 – 26.09.2017) – активізувати бібліотечних працівників, педагогів щодо роботи з юними читачами, які мають здібності до ілюстрування творів сучасних українських та зарубіжних авторів, запросити до творчої співпраці у цьому плані ширший загал письменників, видавців, мистців та культурологів.

Експозиція «Читаки. Писаки. Малюваки – 2017» складається з малюнків 22-х школярів Донеччини під керівництвом Я.Новикової, В.Плахути (Краматорськ), Л. Радченко (с. Олександро-Калинове), В. Ал-Джанабі, З.Щербини, А, Воронцової та В.Півня (Дружківка).

Comments