Путівник читача

Про читання, книжки та авторів в інтернеті:

«BaraBooka» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.
 На порталі
  • Оприлюднюємо фахові оцінки видань, що їх сьогодні пропонують українські видавництва (новинки та видання минулих років, які можна знайти у книгарнях чи в бібліотеках) – для тих, хто обирає, що читати дітям та підліткам;
  • Розмірковуємо про правильний вибір книжок, про потребу та користь читання для дітей і підлітків – інтерв’ю з українськими та зарубіжними психологами, педагогами, письменниками, художниками, літературознавцями;
  • Спілкуємося з найкращими авторами, ілюстраторами, видавцями та дослідниками дитячої книжки – про дитинство та дитячість, читання і творчість, виховання та розвиток;
  • Розповідаємо про переможців українських змагань серед видань для дітей та юнацтва;
  • Гортаємо взірцеві закордонні видання для дітей;
  • Підказуємо, де можна знайти захопливі читанки, слуханки та розвивалки в мережі та крамницях;
  • Отримуємо запрошення на знакові події в галузі дитячого книговидання (презентації нових книжок, книжкові виставки, літературні конкурси, персональні запрошення на заходи БараБуки);
  • Дискутуємо та ділимося враженнями про книжки;
  • Усі разом плекаємо дітей та змінюємо світ на краще
 

«Букмоль» — це незалежний культурний проект для дітей, їхніх батьків та усіх-усіх небайдужих й охочих до читання.
«Букмоль» - це маленький путівник для батьків та їхніх дітей у світі сучасної літератури. Ми залюбки розповімо вам про відому й маловідому дитячу літературу, про цікаві книжки для підлітків, яскраві книжки-картинки для малюків, про їх авторів та ілюстраторів, а також поділимось інформацією про визначні місця і важливі події літературного життя України та світу.
 «Читомо» – культурно-видавничий проект про книги, літературні події, книжкову графіку та письменників, художників, видавців та інших. - всiх тих, хто живе мистецтвом книги.
– формування нової читацької культури;
– запровадження іноземного досвіду популяризації читання;
– розвиток української книжкової журналістики;
– демонстрація синтезу мистецтв, що виявлятиметься у взаємодії літератури, аудіо- й візуальних засобів;
– стимулювання спілкування між любителями книги;
– проведення книжкових акцій, зустрічей, дискусій, майстер-класів;
 

Казкарка - сайт про сучасну дитячу лiтературу, книжки, автори та ілюстратори, студії, добірки, цитатник, премії та рейтинги.
 
 

КЛЮЧ - "Краща література юним читачам" - проект, присвячений дитячій літературі України.
Цей проект має на меті допомогти дітям і підліткам отримати фахову інформацію про нові і призабуті книжки, видані в Україні, познайомити з письменниками і художниками-ілюстраторами, які присвятили свій талант дитячій літературі; дорослому зацікавленому читачеві – ознайомитися із літературознавчими та книгознавчими розвідками у галузі дитячої літератури, а також – при бажанні – взяти участь у дискусії про шляхи розвитку української дитячої книги і літератури, або залишити свої міркування стосовно того або іншого видання, яке рецензується на сторінках «КЛЮЧа».
 

«Читанка» - дитяча публічна онлайн-бібліотека.
Ми не скануємо сучасні дитячі книжки і не станемо їх викладати на цей сайт, якщо нам хтось надішле. Сучасну дитячу книгу можна купити у крамниці. У нашій бібліотеці будуть тільки ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.
 

"Автура" - сайт письменника і видавця Антона Санченко.
Українські автори за популярністю та за жанрами.
Біографія, бібліографія, анонси подій.
Каталог та рейтинг книг України за версією сайту.
Книжки, автори, видавництва, книгарні.
 

"Закладинка" - оглядовий сайт українського книговидання.
Наші пріоритети: захопливий зміст, об’єктивний аналіз, якісні переклади та вишуканий дизайн. Ми пропонуємо книги знаних українських авторів та знакові закордонні книжки, перевірені світовою читацькою авдиторією. З нашими виданнями ви поринете у незвідані світи, залишаючись на місці.

На нашому сайті ви маєте можливість проголосувати за улюблену книжку у вибраному жанрі. Раз на місяць ми викликатимемо дві книжки на дуель. Як правило, це будуть праці одного автора або книги різних авторів, присвячені подібній тематиці. До Ваших послуг також рейтинг Книграні Є.

Окрім аналітичних матеріалів, на сайті є розділ тематичних фотосесій BookLook та відеоблог, присвячений авторам, перекладачам, дизайнерам та усім, хто пов’язаний з писемністю та видавничою справою.

Для бібліофагів та бібліофілів ми підготували розділ «Цифровий архів», у якому розміщуватимемо заскановані видавничі раритети україніки для вільного доступу.
KidReader.ru — iнформацiйний сайт про дитячу лiтературу. На сайтi розмiщенi рецензії, інтерв'ю з відомими авторами, видавцями, вчителями, статті та новини дитячого книговидання.
Якщо вашій дитині від півтора до 16 років, KidReader допоможе вам правильно вибрати цікаву і корисну книгу. В каталозі авторів та ілюстраторів ви знайдете докладну інформацію про тих, хто створив книгу, вклавши в неї свої найкращі думки і почуття.

Якісна навігація в світі дитячої літератури - наша основна мета. Огляди та статті, що публікуються на сайті, містять новини про найважливіші події книжкового ринку, виставках, рейтингах популярності книг.
 

«Папмамбук» - російський проект про книжки для маленьких дітей, яким читають дорослі, зорієнтовано передусім на батьків, психологів і педагогів.
«Книжковий експерт XXI століття» - спецпроект, де про книжки для старших дітей говорять самі підлітки, розповідають про улюблені книжки, пояснюють свій вибір і свої переваги.
Наша головна задача - зрушити суспільний інтерес від книги-предмета до читання як процесу. Читання - це фундаментальний навик, на основі якого будується вся система освіти. Можливо, якщо ми навчимося глибше розуміти читання, якщо змінимо свій погляд на нього, це стане першим кроком до зміни наших уявлень про навчання дітей.
В цьому я бачу нашу місію - незалежно від того, наскільки повно на даний момент ми можемо її здійснити.
«Друг Читача» – книжковий ресурс, який розповідає про українські книжки, новини українського ринку, анонсує цікаві події, рецензує книжки.
Ви можете долучитися до книжкового процесу, рецензуючи те, що прочитали. Сподобалось воно чи ні, вразило оригінальністю чи розчарувало примітивністю – про все це довідаються відвідувачі сайту. Якщо ви хочете допомогти читачам зорієнтуватися в книжковому просторі — висловіть свою думку на порталі “Друг читача”.
Підсумки конкурсу підводяться щомісяця. Переможець отримує книжку у подарунок.
«Сорока-Ворона» - cайт створено для майбутніх батьків, молодої сім`ї, сучасних мам, тат, бабусь, дітей і вихователів.
Тут Ви знайдете багато цікавої та корисної для виховання дітей інформації: вірші на різні теми і до різних свят, казки, пісні, розмальовки, лічилки, скоромовки, статті тощо.
http://kassiopeya.com/
«Кассіопея» – електронний каталог, де можна знайти інформацію про українські книжки рiзної тематики.
Каталог українських книжок, поточного книжкового ринку України, який є унікальним по сукупності та обсягам представлення та пошуку інформації про різні книжки різних видавництв України.
 Проект ініціюють:
    Українська Асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів
    Громадська організація «Електронна бібліотека України»
    Українська Бібліотечна Асоціація
    Національний університет «Києво-Могилянська академія»
На нашому порталі, в одному місці Ви отримаєте:
• Максимальну інформацію про нові видання різних видавництв країни із розгалуженим пошуком за видавництвом, автором, тематикою тощо.
• можливість перегляду обкладинки, змісту, окремих сторінок видання АБО завантаження повного тексту у разі дозволу видавництва
• можливість завантаження MARC записів на видання для Вашого каталогу бібліотеки
• інформацію про те, де можна придбати книгу.


«Укр.Літ» - портал сучасної української літератури.
Засновник: Національна спілка письменників України.

Портал присвячено літературному процесові в Україні: діяльності літспільнот і студій, фестивалів, книжкових виставок-ярмарків, новинкам і преміям.
  Розділи містять основну інформацію про сучасний ринок книжкової справи.

Відповідно, у розділі "Статистика" подається головним чином інформація із цифрами з галузі, посилання на сайти, де можна знайти інформацію про статистику.

У розділах "Видавництва", "Книгарні", "Бібілотеки", "Друкарні" збирається матеріал про тих, хто продукує і розповсюджує книгу (адреси, інтернет-посилання), "Електронні бібліотеки" — відповідно, ті сайти і пошукові портали, які дають змогу знайти легальну книжкову інформацію.

 

Григорій Сковорода: «Світ ловив мене, та не спіймав»

опубліковано 1 груд. 2017 р., 06:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 1 груд. 2017 р., 06:32 ]

Літературна, поетична спадщина Григорія Сковороди – збірка «Сад божественних пісень», «Байки Харківські». Майже всі його байки мають виразний сатиричний характер, а мораль у них переростає у філософські нариси. Та найголовнішим доробком творчості Григорія Сковороди є філософські трактати. Загалом він написав 17 філософських творів, створив 7 перекладів Плутарха і Цицерона. Інколи підписував свої листи подвійним іменем Григорій вар Сава Сковорода або псевдонімом Даниїл Майнгард. Але за життя не було надруковано жодного твору співця української душі.

Щиросердий, безкорисливий, добрий, правдивий, незалежний поет і артист у душі і дійсності, мислитель, мораліст, він жив більше для людей, аніж для себе, зовсім не нарікаючи на життя.

Спробувати осягнути таємницю Григорія Сковороди радимо за допомогою видань, об’єднаних у бібліографічний список.


Книжкові новинки іноземними мовами

опубліковано 24 лип. 2017 р., 07:38 Tatyana Yakushko   [ оновлено 24 лип. 2017 р., 11:52 ]

Літературні твори ювіляри 2017 року (ІІ кв.)

опубліковано 7 черв. 2017 р., 03:35 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 14 черв. 2017 р., 00:32 користувачем Людмила Виноградова ]

Пропонуємо ознайомитися з літературними творами, яким в квітні-червні 2017 року виповнюються ювілей.

Літературні шедеври на великому екрані

опубліковано 16 трав. 2017 р., 06:52 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 06:54 ]

Книжкові новинки відділу літератури іноземними мовами

опубліковано 4 квіт. 2017 р., 04:26 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 4 квіт. 2017 р., 05:38 користувачем Tatyana Yakushko ]

Твори-ювіляри 2017

опубліковано 9 бер. 2017 р., 23:16 Tatyana Yakushko   [ оновлено 9 жовт. 2017 р., 05:40 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]


Всі книги з наведених переліків можна замовити у відділі абонементу ДБУ для юнацтва  та читати вдома.
 Зверніть увагу на позначки в описі книги, це шифри, які допомагають кожній книзі займати своє місце на полиці, а бібліотекарю швидко знаходити її, на ваш запит. 

Втім, може статися, що зустрічі з обраною книгою доведеться почекати, таке буває, якщо ви обрали книгу, яку зараз читає інший читач. 

Телефонуйте (044)257-3115 для уточнення деталей вашого замовлення.

Твори-ювіляри 2016

опубліковано 18 січ. 2017 р., 05:06 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 11 бер. 2017 р., 00:04 користувачем Tatyana Yakushko ]

Всі книги з наведених переліків можна замовити у відділі абонементу ДБУ для юнацтва  та читати вдома.
 Зверніть увагу на позначки в описі книги, це шифри, які допомагають кожній книзі займати своє місце на полиці, а бібліотекарю швидко знаходити її, на ваш запит. 

Втім, може статися, що зустрічі з обраною книгою доведеться почекати, таке буває, якщо ви обрали книгу, яку зараз читає інший читач. 

1-7 of 7