Путівник читача
«BaraBooka» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.
  • Оприлюднюємо фахові оцінки видань, що їх сьогодні пропонують українські видавництва (новинки та видання минулих років, які можна знайти у книгарнях чи в бібліотеках) – для тих, хто обирає, що читати дітям та підліткам;
  • Розмірковуємо про правильний вибір книжок, про потребу та користь читання для дітей і підлітків – інтерв’ю з українськими та зарубіжними психологами, педагогами, письменниками, художниками, літературознавцями;
  • Спілкуємося з найкращими авторами, ілюстраторами, видавцями та дослідниками дитячої книжки – про дитинство та дитячість, читання і творчість, виховання та розвиток;
  • Розповідаємо про переможців українських змагань серед видань для дітей та юнацтва;
  • Гортаємо взірцеві закордонні видання для дітей;
  • Підказуємо, де можна знайти захопливі читанки, слуханки та розвивалки в мережі та крамницях та ін.
 
«Букмоль» — це незалежний культурний проект для дітей, їхніх батьків та усіх-усіх небайдужих й охочих до читання.
«Букмоль» - це маленький путівник для батьків та їхніх дітей у світі сучасної літератури. Ми залюбки розповімо вам про відому й маловідому дитячу літературу, про цікаві книжки для підлітків, яскраві книжки-картинки для малюків, про їх авторів та ілюстраторів, а також поділимось інформацією про визначні місця і важливі події літературного життя України та світу.
 
«Читомо» – культурно-видавничий проект про книги, літературні події, книжкову графіку та письменників, художників, видавців та інших. - всiх тих, хто живе мистецтвом книги.
– формування нової читацької культури;
– запровадження іноземного досвіду популяризації читання;
– розвиток української книжкової журналістики;
– демонстрація синтезу мистецтв, що виявлятиметься у взаємодії літератури, аудіо- й візуальних засобів;
– стимулювання спілкування між любителями книги;
– проведення книжкових акцій, зустрічей, дискусій, майстер-класів;
 
 Проект "Автураhttp://avtura.com.ua/". Сучасна українська література : Книжки, автори, видавництва, книгарні
  
 «Укр.Літ» - портал сучасної української літератури. 
Засновник: Національна спілка письменників України.
http://ukrlit.org/Портал присвячено літературному процесові в Україні: діяльності літспільнот і студій, фестивалів, книжкових виставок-ярмарків, новинкам і преміям.
  
 
КЛЮЧ - "Краща література юним читачам" - проект, присвячений дитячій літературі України.
Цей проект має на меті допомогти дітям і підліткам отримати фахову інформацію про нові і призабуті книжки, видані в Україні, познайомити з письменниками і художниками-ілюстраторами, які присвятили свій талант дитячій літературі; дорослому зацікавленому читачеві – ознайомитися із літературознавчими та книгознавчими розвідками у галузі дитячої літератури, а також – при бажанні – взяти участь у дискусії про шляхи розвитку української дитячої книги і літератури, або залишити свої міркування стосовно того або іншого видання, яке рецензується на сторінках «КЛЮЧа».
«Читанка» - дитяча публічна онлайн-бібліотека.
Ми не скануємо сучасні дитячі книжки і не станемо їх викладати на цей сайт, якщо нам хтось надішле. Сучасну дитячу книгу можна купити у крамниці. У нашій бібліотеці будуть тільки ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.
KidReader.ru — iнформацiйний сайт про дитячу лiтературу. На сайтi розмiщенi рецензії, інтерв'ю з відомими авторами, видавцями, вчителями, статті та новини дитячого книговидання.
Якщо вашій дитині від півтора до 16 років, KidReader допоможе вам правильно вибрати цікаву і корисну книгу. В каталозі авторів та ілюстраторів ви знайдете докладну інформацію про тих, хто створив книгу, вклавши в неї свої найкращі думки і почуття.

Якісна навігація в світі дитячої літератури - наша основна мета. Огляди та статті, що публікуються на сайті, містять новини про найважливіші події книжкового ринку, виставках, рейтингах популярності книг.
 
«Папмамбук» - російський проект про книжки для маленьких дітей, яким читають дорослі, зорієнтовано передусім на батьків, психологів і педагогів.
Наша головна задача - зрушити суспільний інтерес від книги-предмета до читання як процесу. Читання - це фундаментальний навик, на основі якого будується вся система освіти. Можливо, якщо ми навчимося глибше розуміти читання, якщо змінимо свій погляд на нього, це стане першим кроком до зміни наших уявлень про навчання дітей.
«Книжковий експерт XXI століття» - спецпроект, де про книжки для старших дітей говорять самі підлітки, розповідають про улюблені книжки, пояснюють свій вибір і свої переваги.
«Друг Читача» – книжковий ресурс, який розповідає про українські книжки, новини українського ринку, анонсує цікаві події, рецензує книжки.
Ви можете долучитися до книжкового процесу, рецензуючи те, що прочитали. Сподобалось воно чи ні, вразило оригінальністю чи розчарувало примітивністю – про все це довідаються відвідувачі сайту. Якщо ви хочете допомогти читачам зорієнтуватися в книжковому просторі — висловіть свою думку на порталі “Друг читача”.
Підсумки конкурсу підводяться щомісяця. Переможець отримує книжку у подарунок.
«Сорока-Ворона»http://soroka-vorona.info/ - cайт створено для майбутніх батьків, молодої сім`ї, сучасних мам, тат, бабусь, дітей і вихователів.
Тут Ви знайдете багато цікавої та корисної для виховання дітей інформації: вірші на різні теми і до різних свят, казки, пісні, розмальовки, лічилки, скоромовки, статті тощо. 
  Розділи містять основну інформацію про сучасний ринок книжкової справи.

Відповідно, у розділі "Статистика" подається головним чином інформація із цифрами з галузі, посилання на сайти, де можна знайти інформацію про статистику.

У розділах "Видавництва", "Книгарні", "Бібілотеки", "Друкарні" збирається матеріал про тих, хто продукує і розповсюджує книгу (адреси, інтернет-посилання), "Електронні бібліотеки" — відповідно, ті сайти і пошукові портали, які дають змогу знайти легальну книжкову інформацію.

 

Bonjour, la France

опубліковано 6 лип. 2020 р., 02:37 Людмила Гелбутовская

14 липня Франція відзначає головне національне свято республіки - День взяття Бастилії.
Взяття Бастилії вважається початком Великої французької революції. Офіційно свято було встановлено у 1880 році. З тих пір штурм фортеці вважається символом згоди та єднання французької нації, а День взяття Бастилії фактично є Днем незалежності країни.
До Національного свята Франції 14 липня відділ літератури іноземними мовами представляє виставку книг 
«Bonjour, la France», подарованих бібліотеці Французьким Культурним Центром.

Презентація Google


Portrait of the USA

опубліковано 2 лип. 2020 р., 03:02 Людмила Виноградова   [ оновлено 2 лип. 2020 р., 03:30 ]

4 липня американці відзначають найбільше державне свято – День Незалежності. Саме до цієї події відділ літератури іноземними мовами Державної бібліотеки України для юнацтва представляє виставку книг «Portrait of the USA», подарованих бібліотеці Посольством Сполучених Штатів.

Америка… Яка вона? Багаточисельні факти американської історії, відомості про державний устрій, цікаву інформацію з географії та культури країни мовою оригіналу ви можете знайти у виданнях, які ми пропонуємо вашій увазі.

На хвилях читацьких захоплень

опубліковано 12 черв. 2020 р., 08:32 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 12 черв. 2020 р., 08:46 ]

Прийшло літо, а з ним канікули, і наша бібліотека запрошує молодь провести їх разом з книгою. До вашої уваги добірка літератури для молоді як сучасних українських письменників, так і книги зарубіжних авторів для втамування читацької спраги. Читайте, мрійте, мандруйте, захоплюйтесь!

Презентація Google
Англомовні романи, які змінили світ за версією видання BBC Arts 2019 р.

опубліковано 2 черв. 2020 р., 05:15 Людмила Виноградова   [ оновлено 2 черв. 2020 р., 05:24 ]

Редакція BBC Arts звернулась до групи відомих письменників та літературних критиків з проханням обрати 100 англомовних романів, які змінили або якимось чином вплинули на їхнє життя.

Так наприкінці 2019 року з’явився Топ-100 англомовних романів, які змінили світ за версією видання BBC Arts.

Ми ж відібрали для вас книги з цього списку, які ви можете прочитати у відділі літератури іноземними мовами Державної бібліотеки України для юнацтва.

Наша адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1.Презентація GoogleКнига - світ дитинства. Підбірка книг до Міжнародного дня захисту дітей.

опубліковано 2 черв. 2020 р., 04:58 Людмила Виноградова   [ оновлено 2 черв. 2020 р., 04:58 ]

Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей - в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою - захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід.

Посмішки дітей — це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. В них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце. Так нехай сьогодні, в День захисту дітей, кожен постарається зробити життя маленьких мешканців нашої планети кращим і безпечні.

Презентація Google

Сім'я - ключ до щастя

опубліковано 18 трав. 2020 р., 08:22 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 19 трав. 2020 р., 02:22 користувачем Людмила Виноградова ]

Для створення сім'ї досить полюбити. А для збереження - потрібно навчитись прощати.  /Мати Тереза/

15 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день сім’ї (International Day of Families). Це свято було проголошене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1993 році на знак усвідомлення ролі сім’ї в житті суспільства.

Сім'я - основа суспільства, берегиня культурних традицій. Для того, щоб сім'я була дійсно родиною, а не зібранням родичів, необхідна наявність сімейних цінностей і традицій, наступність поколінь, 

Справжня сім'я виховує в людині самоповагу, робить її більш душевною, стійкою до різних суспільних негараздів.

Кожна сім'я має свій рецепт щастя, але здорова сім'я не може існувати без взаємоповаги, взаєморозуміння, готовності йти на компроміс.

Пропонуємо вашій увазі добірку літератури, підготовлену до Міжнародного дня сім'ї відділом абонементу Державної бібліотеки України для юнацтва.

Мати. Жінка. Берегиня.

опубліковано 11 трав. 2020 р., 12:42 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 12 трав. 2020 р., 02:19 ]


Жінку-дружину-матір віддавна шанували в Україні. Мати в Україні була і є символом берегині роду, його об'єднуюче начало. Україна вирізнялася серед сусідніх країн тим, що з давніх часів у нас чоловік і дружина в шлюбі мали рівні права. 
Жінка думає серцем, - кажуть в народі. Але останнім часом часто дискутують про роль жінки в сім'ї, суспільстві, оскільки нині її роль не обмежується лише вихованням дітей і турботами про чоловіка. "Слабка половина" сьогодні, як правило, поєднує з побутом роботу, саморозвиток, займається часто активною громадською діяльністю.
Відділ абонементу ДБУ  для юнацтва підготував добірку літератури, за допомогою якої можна ознайомитись з роллю жінки в суспільстві в історико-географічному аспекті. Класика українського гумору

опубліковано 3 квіт. 2020 р., 08:22 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 6 квіт. 2020 р., 03:26 користувачем Виноградова Людмила ]

"У всіх на слуху — специфічність англійського гумору. А от чи має якісь особливості гумор український?

Мабуть, традиційний український гумор різниться від ряду інших національних насамперед відсутністю руйнівної рефлексії, добродушністю, самоіронією та несаркастичністю. Тобто сарказм, звісно, йому теж властивий, але меншою мірою."-

https://dt.ua/SOCIETY/pro_rablezianstvo,_perets_i_ukrayinskiy_gumor.html

Будь у тренді! Читай і зростай! Вип.2 (2019- 2020 рр.)

опубліковано 3 квіт. 2020 р., 05:52 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 10 квіт. 2020 р., 03:01 користувачем Виноградова Людмила ]

Про нові підліткові україномовні книги, що вийшли друком у 2019 - 2020 рр. ви зможете дізнатись у другому випуску 
"Будь у тренді! Читай і зростай" від Держаної бібліотеки України для юнацтва.

Будь у тренді! Читай і зростай!

опубліковано 20 бер. 2019 р., 07:17 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 8 квіт. 2020 р., 02:42 користувачем Людмила Виноградова ]


1-10 of 14