Путівник читача
«BaraBooka» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.
  • Оприлюднюємо фахові оцінки видань, що їх сьогодні пропонують українські видавництва (новинки та видання минулих років, які можна знайти у книгарнях чи в бібліотеках) – для тих, хто обирає, що читати дітям та підліткам;
  • Розмірковуємо про правильний вибір книжок, про потребу та користь читання для дітей і підлітків – інтерв’ю з українськими та зарубіжними психологами, педагогами, письменниками, художниками, літературознавцями;
  • Спілкуємося з найкращими авторами, ілюстраторами, видавцями та дослідниками дитячої книжки – про дитинство та дитячість, читання і творчість, виховання та розвиток;
  • Розповідаємо про переможців українських змагань серед видань для дітей та юнацтва;
  • Гортаємо взірцеві закордонні видання для дітей;
  • Підказуємо, де можна знайти захопливі читанки, слуханки та розвивалки в мережі та крамницях та ін.
 
«Букмоль» — це незалежний культурний проект для дітей, їхніх батьків та усіх-усіх небайдужих й охочих до читання.
«Букмоль» - це маленький путівник для батьків та їхніх дітей у світі сучасної літератури. Ми залюбки розповімо вам про відому й маловідому дитячу літературу, про цікаві книжки для підлітків, яскраві книжки-картинки для малюків, про їх авторів та ілюстраторів, а також поділимось інформацією про визначні місця і важливі події літературного життя України та світу.
 
«Читомо» – культурно-видавничий проект про книги, літературні події, книжкову графіку та письменників, художників, видавців та інших. - всiх тих, хто живе мистецтвом книги.
– формування нової читацької культури;
– запровадження іноземного досвіду популяризації читання;
– розвиток української книжкової журналістики;
– демонстрація синтезу мистецтв, що виявлятиметься у взаємодії літератури, аудіо- й візуальних засобів;
– стимулювання спілкування між любителями книги;
– проведення книжкових акцій, зустрічей, дискусій, майстер-класів;
 
 Проект "Автураhttp://avtura.com.ua/". Сучасна українська література : Книжки, автори, видавництва, книгарні
  
 «Укр.Літ» - портал сучасної української літератури. 
Засновник: Національна спілка письменників України.
http://ukrlit.org/Портал присвячено літературному процесові в Україні: діяльності літспільнот і студій, фестивалів, книжкових виставок-ярмарків, новинкам і преміям.
  
 
КЛЮЧ - "Краща література юним читачам" - проект, присвячений дитячій літературі України.
Цей проект має на меті допомогти дітям і підліткам отримати фахову інформацію про нові і призабуті книжки, видані в Україні, познайомити з письменниками і художниками-ілюстраторами, які присвятили свій талант дитячій літературі; дорослому зацікавленому читачеві – ознайомитися із літературознавчими та книгознавчими розвідками у галузі дитячої літератури, а також – при бажанні – взяти участь у дискусії про шляхи розвитку української дитячої книги і літератури, або залишити свої міркування стосовно того або іншого видання, яке рецензується на сторінках «КЛЮЧа».
«Читанка» - дитяча публічна онлайн-бібліотека.
Ми не скануємо сучасні дитячі книжки і не станемо їх викладати на цей сайт, якщо нам хтось надішле. Сучасну дитячу книгу можна купити у крамниці. У нашій бібліотеці будуть тільки ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.
KidReader.ru — iнформацiйний сайт про дитячу лiтературу. На сайтi розмiщенi рецензії, інтерв'ю з відомими авторами, видавцями, вчителями, статті та новини дитячого книговидання.
Якщо вашій дитині від півтора до 16 років, KidReader допоможе вам правильно вибрати цікаву і корисну книгу. В каталозі авторів та ілюстраторів ви знайдете докладну інформацію про тих, хто створив книгу, вклавши в неї свої найкращі думки і почуття.

Якісна навігація в світі дитячої літератури - наша основна мета. Огляди та статті, що публікуються на сайті, містять новини про найважливіші події книжкового ринку, виставках, рейтингах популярності книг.
 
«Папмамбук» - російський проект про книжки для маленьких дітей, яким читають дорослі, зорієнтовано передусім на батьків, психологів і педагогів.
Наша головна задача - зрушити суспільний інтерес від книги-предмета до читання як процесу. Читання - це фундаментальний навик, на основі якого будується вся система освіти. Можливо, якщо ми навчимося глибше розуміти читання, якщо змінимо свій погляд на нього, це стане першим кроком до зміни наших уявлень про навчання дітей.
«Книжковий експерт XXI століття» - спецпроект, де про книжки для старших дітей говорять самі підлітки, розповідають про улюблені книжки, пояснюють свій вибір і свої переваги.
«Друг Читача» – книжковий ресурс, який розповідає про українські книжки, новини українського ринку, анонсує цікаві події, рецензує книжки.
Ви можете долучитися до книжкового процесу, рецензуючи те, що прочитали. Сподобалось воно чи ні, вразило оригінальністю чи розчарувало примітивністю – про все це довідаються відвідувачі сайту. Якщо ви хочете допомогти читачам зорієнтуватися в книжковому просторі — висловіть свою думку на порталі “Друг читача”.
Підсумки конкурсу підводяться щомісяця. Переможець отримує книжку у подарунок.
«Сорока-Ворона»http://soroka-vorona.info/ - cайт створено для майбутніх батьків, молодої сім`ї, сучасних мам, тат, бабусь, дітей і вихователів.
Тут Ви знайдете багато цікавої та корисної для виховання дітей інформації: вірші на різні теми і до різних свят, казки, пісні, розмальовки, лічилки, скоромовки, статті тощо. 
  Розділи містять основну інформацію про сучасний ринок книжкової справи.

Відповідно, у розділі "Статистика" подається головним чином інформація із цифрами з галузі, посилання на сайти, де можна знайти інформацію про статистику.

У розділах "Видавництва", "Книгарні", "Бібілотеки", "Друкарні" збирається матеріал про тих, хто продукує і розповсюджує книгу (адреси, інтернет-посилання), "Електронні бібліотеки" — відповідно, ті сайти і пошукові портали, які дають змогу знайти легальну книжкову інформацію.

 

Будь у тренді! Читай і зростай!

опубліковано 20 бер. 2019 р., 07:17 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 20 бер. 2019 р., 07:29 ]


Все буде в шоколаді...

опубліковано 11 лип. 2018 р., 00:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 11 лип. 2018 р., 02:43 ]

11 липня
всі любителі солодощів відзначають Всесвітній день шоколаду. 
Батьківщиною Всесвітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи в 1995 р. поклали початок цього свята, а зараз їх ініціативу підтримують «ласуни» в багатьох країнах світу.

Історій і легенд, пов’язаних з появою шоколаду, безліч. Якщо ви цікаветесь ними та забажаєте прочитати книги де «головний герой» або тільки назва пов’язані з шоколадом, - скористайтесь цим путівничком, створеним для вас працівниками Державної бібліотеки України для юнацтва.

Сторінками юнацької книги

опубліковано 13 квіт. 2018 р., 05:01 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 00:03 ]

Дорогі друзі! 
Юність є початком дорослого життя. У цьому віці виникає відчуття того, що все ще попереду, виникає реальна можливість пробувати, помилятися і вести пошук. 
Перед молодою людиною встає проблема вибору життєвих цінностей. Юність прагне сформувати внутрішню позицію стосовно себе («Хто Я?», «Яким Я повинний бути?»), інших людей та моральних цінностей. Саме в юності молода людина свідомо обирає своє місце в координатах добра і зла. 
Тож пропоную Вам ознайомитися з книгами, які на мою, можливо суб’єктивну, думку будуть для Вас корисними.
Світлана Настенко, 
завідуюча відділом інформаційно-бібліографічної роботи 
Державної бібліотеки України для юнацтва.


Козацькі пісні Дніпропетровщини

опубліковано 14 бер. 2018 р., 02:58 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 квіт. 2018 р., 04:31 ]

Козацькі пісні Дніпропетровщини : бібліогр. нарис / [уклад. В. Вовк ; ред. С. Чачко] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б.в.], 2018. – 14 с.

У 2016 р. козацькі пісні Дніпропетровщини були включені до Списку Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО1. Їх визнали такими, що потребують термінової охорони.

Маємо надію, що цей бібліографічний матеріал відіграє свою роль у поширенні козацьких пісень і сприятиме подальшому пробудженню волелюбного духу українського народу, нагадуючи широким колам шанувальників народної пісні, у т. ч. і молоді, про те, «чиїх батьків» вони «діти».

Літературні шедеври на великому екрані

опубліковано 16 трав. 2017 р., 06:52 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 06:54 ]

1-5 of 5