Книжки зі смаком винограду та вина

опубліковано 8 лист. 2020 р., 07:54 Tatyana Yakushko   [ оновлено 8 лист. 2020 р., 08:41 ]
8 листопада в Україні вперше відзначається День виноградаря та винороба.  
Довідка: День виноградаря і винороба України — професійне свято виноградарів та виноробів, яке відзначатимуть щорічно у другу неділю листопада з 2020 року
Створені українськими виноробами продукти дають можливість розвивати український гастротуризм та приваблюють  гостей зі всього світу.

А бібліотека  пропонує добірку книжок зі смаком винограду та вина.

Боскер Б.
Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє [Текст] / Б. Боскер ; пер. з англ. Г. Руль. — Київ : Наш формат, 2018. — 344 с.
Мова: Українська     Шифр: 663.21-057.5     Авторський знак: Б85    

Журналістка Б’янка Боскер зовсім не розумілася на вині, вважала сомельє лише пафосними офіціантами, а єдиною реакцією її мозку на келих червоного чи білого було банальне «Ура! Я п’ю вино!». Та одного разу вона зовсім випадково зацікавилася світовими змаганнями сомельє. Відтоді почалася її подорож серед шанувальників смаків, шукачів надзвичайних пляшок, творців запахів, схиблених гедоністів і найамбітніших сомельє світу.

То навіщо весь цей галас навколо вина? Чи справді є різниця між пляшкою за 20 і за 200 доларів?

Книжка для широкого кола читачів. Для тих, кого захоплює робота сомельє або ж хто навпаки скептично ставиться до винного бізнесу. Для всіх, хто любить вино, хоче зрозуміти, як розбиратися в ньому та смакувати цей напій.

Ця книжка — не суха інструкція із вибору вина. Авторка занурюється в шалений світ одержимості цим напоєм, шукає найкращий спосіб розібратися в різновидах та присмаках вина та навчитися завдяки ним смакувати життя.

Опис документа

   
 
Але ж крім виноградних, ще  медові.
Горніч М.Л.
Медові вина [Текст] : Як зробити медове вино в домашніх умовах / М. Л. Горніч. — 2-е вид., переробл. і допов. — Київ : Медицина України, 2008. — 127с.
Мова: Українська     Шифр: 36.87     Авторський знак: Г69   

У книзі розглянуто весь цикл виробництва медового вина, особливості окремих операцій, наведені способи розрахунку медового сусла. Значна увага приділяється виготовленню медово-плодоягідних і плодоягідно-медових вин. Здійснена спроба систематизувати знання з медоваріння як власні – автор протягом 20 років виготовляє медові вина на любительському рівні – а також досвід інших медоварів.

Для широкого кола пасічників і читачів, які цікавляться питаннями медоваріння. 
Опис документа

   
 

А також багато літературних творів, історичних романів, прози та поезії, де автори обрали назву "зі смаком". То ж перевірте, як й чим вам смакуватимуть ці книжки.

Молоде вино [Текст] : Антологія поезії / Упоряд. М.Розумний. — Київ : Смолоскип, 1994. — 232с. — (Антологія поезії).
Мова: Українська     Шифр: 84(4Укр)6-5     Авторський знак: М75    
Опис документа

   
 
Богданова А.И.
Святое вино. Поминки по Яну Фаустину [Текст] : Исторические романы / А. И. Богданова. — Москва : Сов. писатель, 1991. — 464с.
Мова: Російська     Шифр: 84.4Рос6     Авторський знак: Б73    
Опис документа

   
 
Боровский М.Р.
Кроваво-красное вино Алушты [Текст] : ист.-энологическое эссе / М. Р. Боровский ; [М.Р. Боровский]. — Мелитополь : Мелитопольская городская типография, 2018. — 214 с. : 20 с. ил. — Авт. указан над вып. дан.
Мова: Російська     Шифр: 908(477.75)     Авторський знак: Б83    
Опис документа

   
 
Брэдбери Р.
Вино из одуванчиков [Текст] : [пер. с англ. Э. Кабалевской] / Р. Брэдбери. — Москва : Изд-во "Э", 2016. — 320 с. — (Pocket book).
Мова: Російська     Шифр: 821.111(73)     Авторський знак: Б89    
Опис документа

   
 
Брэдбери Р.
Вино из одуванчиков [Текст] : [роман] / Р. Брэдбери. — Киев; Харьков : Юнисофт, 2015. — 336 с. — (Классика жанра).
Мова: Російська     Шифр: 821.111(73)     Авторський знак: Б89    
Опис документа

   
 
Бредбері Р.
Кульбабове вино [Текст] : [повість] / Р. Бредбері ; іл. В. Пінігіна. — Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. — 192 с. — (Чумацький шлях).
Мова: Українська     Шифр: 84.7США     Авторський знак: Б87    
Опис документа

   
 
Валериус Г.
Роковое вино [Текст] : Грамматика французского языка / Г. Валериус ; [пер. с нем С.А. Хоркиной]. — Москва : АСТ : Астрель, 2006. — 158 с. — (Учебный детектив).
Мова: Російська     Шифр: 811.133.1‘36(07)     Авторський знак: В15    
Опис документа

   
 
Гаврош О.Д.
Чорне вино любові [Текст] / О. Д. Гаврош. — Ужгород : Ліра, 2013. — 16 с.
Мова: Українська     Шифр: 84.4Укр6     Авторський знак: Г12    
Опис документа

   
 
Дейли Д.
Под сенью виноградных лоз [Текст] : роман / Д. Дейли. — Москва : Эксмо, 1997. — 400с. — (Наслаждение).
Мова: Російська     Шифр: 84.7США     Авторський знак: Д27    
Опис документа

   
 
Джонс Е.
Волшебник поневоле/Е. Джонс. Солнечная лотерея/Ф.-К. Дик. Вино грез/ Дж. Макдональд [Текст] : [сборник] / Е. Джонс. — Киев : Зовнішторгвидав України, 1993. — 512с. — (VEGA).
Мова: Російська     Шифр: 84(7США)     Авторський знак: Д42    
Опис документа

   
 
Дяків О.І.
Терпке вино, як помаранча осені [Текст] : лірика / О. І. Дяків. — Заліщики : Заліщицька районна друкарня, 2014. — 52 с.
Мова: Українська     Шифр: 821.161.2     Авторський знак: Д99    
Опис документа

   
 
Іваничук Р.І.
Черлене вино. Манускрипт з вулиці Руської [Текст] : Романи / Р. І. Іваничук. — Харків : Фоліо, 2006. — 381с. — (Українська література).
Мова: Українська     Шифр: 84.4Укр6     Авторський знак: І-19    

У романі «Черлене вино» відтворено події XVстоліття: героїчна оборона Олеського замку,маленького острівка народної волі, що кинув виклик можновладній шляхті…

«Манускрипт з вулиці Руської» воскрешає перед читачами Львів кінця XVI початку XVII століття, Львів періоду перших братських шкіл, в яких зароджувалися ідеї визвольної боротьби – майбутньої Хмельниччини.

Опис документа

   
 
Калитко К.
Катівня. Виноградник. Дім [Текст] / К. Калитко. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2014. — 142 с.
Мова: Українська     Шифр: 821.161.2     Авторський знак: К17    
Ця книжка – як вино зі зболеної лози, пророслої на суворому ґрунті – про те, як тривожно дихається у спустошеному й виснаженому домі, про те, як тяжко він віднаходиться й гостро відчувається. Ці вірші – як те саме терпке вино – із землі, крові й повітря. Вони – про потребу жити й дихати, боятися й радіти, втрачати і створювати, про вміння цінувати біль за те найживіше, що він приносить із собою. Про те, що всі ми хочемо й повинні відшукати Дім, а в ньому – себе та своє терпке життя.
Опис документа

   
 
Кудлик Р.М.
Нічне збирання винограду [Текст] : Поезії / Р. М. Кудлик. — Львів : Б.в., 2001. — 87с.
Мова: Українська     Шифр: 84.4Укр-5     Авторський знак: К88    
Опис документа

   
    
 
Немировськи І.
Вино самотності [Текст] : роман / І. Немировськи ; з фран. пер. Г. Малець. — Київ : Пульсари, 2010. — 192с. — (Класика).
Мова: Українська     Шифр: 84.4Фра     Авторський знак: Н50    
У романі Ірен Немировськи «Вино самотності» (1935), багато в чому автобіографічному, змальована доля родини, яка з виру революції в Росії втекла до Парижа. Втрата коріння, самотність, а також нестримне бажання скинути з себе пута — ось що вирує в замкненому гнітючому родинному колі. Оповідаючи про болісне звільнення, цей зворушливий роман розкриває нам непересічний талант однієї з відомих письменниць минулого століття
Опис документа

   
 
Неруш О.М.
Червоне недопите те вино... [Текст] / О. М. Неруш. — Хмельницький : ФОП Стасюк Л.С., 2013. — 20 с.
Мова: Російська     Шифр: 84.4Укр6     Авторський знак: Н54    
Опис документа

   
 
Новикова Л.В.
Виноградна гойдалка [Текст] : поезія для дітей / Л. В. Новикова. — Київ : Фенікс, 2016. — 80 с.
Мова: Українська     Шифр: 821.161.2     Авторський знак: Н73    

«Виноградна гойдалка» — книжка, яка дарує маленьким читачам вірші про красу й чарівність рідної природи. Місяць за місяцем, наче сонячна карусель, змінюються пори року. Та будь-яка пора — це неперевершений витвір природи: коли буяє земля, заквітчана первоцвітом, коли літо духмяніє липами й медом, коли дари свої роздає щедра осінь і коли танцює білими заметілями зима.

Вірші Лідії Новикової світлі й теплі, напоєні сонцем і любов'ю. Вони передають барви лісу й поля, неба й води, наповнені квітковою ніжністю, сонячною невагомістю, свіжою метафоричністю та непідкупною простотою. Вміла фонетична побудова робить їх милозвучними, цікавими і такими, що швидко й легко запам'ятовуються. Твори пронизані нетлінною любов'ю до природи та виховують у дітей почуття краси, любові й доброти.

Симоненко В.
Вино з троянд [Текст] / В. Симоненко. — Львів : Каменяр, 1965. — 58 с.
Мова: Українська     Шифр: 84.4Укр6     Авторський знак: С37    
Опис документа
Comments