ЛітПросвіта

 
«Літературна Україна»  єдина і найстаріша газета письменників України, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. Довкола видання гуртується національна творча еліта.

Заснована 21 березня 1927 року в Києві під назвою «Літературна газета». Протягом 1941—1942 років виходила в Харкові, Луганську, Уфі, Москві й називалася "Література і мистецтво". Із 1945 року — знову «Літературна газета», а з 1962 — «Літературна Україна».

Сьогодні «Літературна Україна» — щотижневик, газета письменників України. Вона оновлюється, стає сучасним виданням. Газета має передплатників не лише в Україні, а й у багатьох країнах за кордоном.

 http://slovoprosvity.org/
Культурологічний просвітницький тижневик “Слово Просвіти” Всеукраїнського товариства “Просвіта” здобув популярність серед української інтелігенції як єдине в Україні видання, що неухильно пропагує українську національну ідею на прикладі діяльності громадської організації “Просвіта”, її 145-річної історії. Адже “Просвіту” недаремно називають матір’ю українських громадських організацій: з її середовища вийшла більшість національно-патріотичних об’єднань минулого і сьогодення. Крім того, тижневик висвітлює проблеми духовності, культури, друкує матеріали на утвердження державності української мови, відкриває перед читачами ті сторінки української історії, які приховувала тоталітарна система, зокрема, репресії та голодомори, сприяє розвитку національно-демократичних тенденцій у сучасному українськомусуспільстві. Ініціатором створення часопису і його редактором протягом 15 років є письменниця, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Любов Голота.

Шарджа - Всесвітня столиця книги 2019

опубліковано 1 квіт. 2019 р., 05:50 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 1 квіт. 2019 р., 06:00 ]Місто Шарджа (ОАЕ) отримає титул всесвітньої столиці книги 2019 року, у зв'язку з інноваційним і інклюзивним характером міста, програмою заходів, що орієнтовані на суспільство. Про це повідомив прес-центр ЮНЕСКО, передає УНН.

“Читайте — ви в Шарджі” — логунг, запропонованої програми, яка направлена на солідарність, читання та розвиток інтересу до книг.

Метою міста є популяризація культури читання в ОАЕ, а також заохочення нових ініціатив для вирішення проблем літературної творчості як в регіоні, так і в решті частини арабського світу.

В місті Шарджа відкриється перша вільна зона, присвячена книговидавництву, друку та розповсюдженню публікацій.

Титул Всесвітньої столиці книги перейде до міста Шарджа 23 квітня 2019 року, в день святкування Всесвітнього дня книги і авторського права.

Місто, яке назване Всесвітньою столицею книги, зобов’язується сприяти популяризації книг і читання, і реалізовувати програму відповідних заходів протягом одного року.

Нью-Йоркська група 50-х рр. XX ст.

опубліковано 14 груд. 2017 р., 02:07 Людмила Виноградова   [ оновлено 14 груд. 2017 р., 02:12 ]

Нью-Йоркська група: об’єднання молодих українських митців 
на еміграції 50-х рр. ХХ ст. : біобібліогр. покажч. / [уклад. О. Круківська ; консультант П. Дунай ; ред. кол. : Т. Сопова, С. Чачко, І.Болесевич, В. Кучерява, Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – К. : [б.в.], 2017. – 54 с.

Покажчик презентує Нью-Йоркську групу (НЙГ) – авангардистське об’єднання молодих українських літераторів у Нью-Йорку 50-х рр. ХХ ст. Історію НЙГ писали, перш за все, самі нью-йоркці, тому подаємо бібліографію книг, статей, есе, інтерв’ю переважно Б. Бойчука, Б. Рубчака, Ю. Тарнавського як очільників групи й редакторів часописів, організаторів літературно-мистецьких імпрез, зустрічей, поетичних читань, а також сучасних українських літературознавців, які плідно працюють над дослідженням феномену Нью-Йоркської групи. 


Всесвітня столиця книги 2017

опубліковано 4 квіт. 2017 р., 05:24 Tatyana Yakushko   [ оновлено 4 квіт. 2017 р., 05:31 ]

Щороку міжнародні організації, що представляють три основні сектори книжкової індустрії - Міжнародна асоціація видавців, Міжнародна федерація книгопродавців і Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ - обирають місто, яке буде носити звання столиці книги протягом року. 
 Відбірковий комітет зупинив свій вибір на Конакрі (Гвінея) «в зв'язку з високою якістю і великою різноманітністю, якими відрізняється його програма, зокрема, особливою роллю, яка відводиться залученню місцевих громад», а також «за його добре структурований бюджет і чіткі цілі розвитку з підвищеною увагою молоді та грамотності ».

Центр літературної освіти

опубліковано 13 лют. 2014 р., 01:41 Tatyana Yakushko   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 00:02 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

http://litosvita.org
Центр літературної освіти – це організація, що здійснює освітні програми у сфері літератури, книжкової та редакторської справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Це неформальна літературна освіта, яка доступна усім, хто зацікавлений в отриманні якісних знань і професійному зростанні, незалежно від базової освіти, віку та місця проживання. 

Центр реалізовує освітні програми у формі тренінгів, лекцій, майстер-класів, авторських курсів, воркшопів тощо. Також ми проводимо школи, які об’єднують весь сучасний арсенал неформальної освіти.


Читати з фейсбука: https://www.facebook.com/CenterforLiteraryEducation 
 

1-4 of 4