Зіркові ювіляри

Григорій Сковорода: «Світ ловив мене, та не спіймав»

опубліковано 1 груд. 2017 р., 06:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 23 квіт. 2018 р., 23:47 ]

Літературна, поетична спадщина Григорія Сковороди – збірка «Сад божественних пісень», «Байки Харківські». Майже всі його байки мають виразний сатиричний характер, а мораль у них переростає у філософські нариси. Та найголовнішим доробком творчості Григорія Сковороди є філософські трактати. Загалом він написав 17 філософських творів, створив 7 перекладів Плутарха і Цицерона. Інколи підписував свої листи подвійним іменем Григорій вар Сава Сковорода або псевдонімом Даниїл Майнгард. Але за життя не було надруковано жодного твору співця української душі.

Щиросердий, безкорисливий, добрий, правдивий, незалежний поет і артист у душі і дійсності, мислитель, мораліст, він жив більше для людей, аніж для себе, зовсім не нарікаючи на життя.

Спробувати осягнути таємницю Григорія Сковороди радимо за допомогою видань, об’єднаних у бібліографічний список.


Ірен Роздобудько – «Золотий письменник України»

опубліковано 20 лист. 2017 р., 06:03 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 00:09 ]

Ірен Роздобудько – одна з найпопулярніших сучасних українських письменниць, журналістка, сценаристка. Автор, що працює у різноманітних жанрах, і працює дуже успішно (понад двадцять п’ять книг для дорослих і дітей, п’ять екранізованих сценаріїв), лауреат багатьох конкурсів і премій.Микола Зеров: "Закоханий у вроду слів..."

опубліковано 22 серп. 2017 р., 12:45 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 01:20 ]

Бібліографічний покажчик розповідає про видатного українського літературознавця, перекладача й поета Миколу Костянтиновича Зерова. Незаслужено репресований у 30-ті роки минулого століття, він тільки із здобуттям Україною незалежності повертається до нас у всій своїй величі.

Видання розраховано на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів та тих, хто цікавиться українською літературою.Алхімік літератури – Пауло Коельйо

опубліковано 22 серп. 2017 р., 10:32 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 квіт. 2018 р., 05:45 ]

Хто з бразильських письменників, чиї романи перекладено 112 мовами світу зустрічає 24 серпня свій 70-й день народження? Пауло Коельйо! 

Алхімік літератури – Пауло Коельйо
(до 70-річчя від дня народження бразильського письменника) : бібліогр. список / [уклад. О. Островий ; ред. В. Кучерява] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – К. : [б.в.], 2017. – 11 с.

1-4 of 4