Письменницький марафон NaNoWriMo в Державній бібліотеці України для юнацтва

Державна бібліотека України для юнацтва (адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 122/1)


National Novel Writing Month
(NaNoWriMo, Національний місячник написання роману) — міжнародний листопадовий письменницький марафон, ініціатива з популяризації літературної творчості та сприяння письменницькій майстерності, започаткована в 1999 році у США. Щороку вона єднає понад 400 000 учасників з 6 континентів, в тому числі 103 учасника на теренах України.

Учасники письменницького марафону кидають собі неабиякий виклик — за 30 днів листопада створити чорновик роману на 50 000 слів. І хоча переможцем марафону вважається той, хто досяг цієї амбітної мети, проте насправді у творчому змаганні немає переможених, адже кожен з “марафонців” отримує незабутній творчий досвід і відчуття колосальної підтримки світової письменницької спільноти.

Програма Come Write In пропонує бібліотекам, книжковим магазинам та культурним центрам стати рушієм творчих процесів. Понад 650 бібліотек з усього світу долучилися до цієї ініціативи. Кожна бібліотека самостійно визначає рівень власної участі у програмі: вона може запропонувати дружній простір для зустрічей місцевих учасників та письменницьких посиденьок — або ж піти далі та разом із регіональним представником NaNoWriMo спланувати програму заходів під час листопадового марафону, розповсюдити листівки із закликом щодо участі у місячнику написання роману, поширити інформацію про марафон у соціальних мережах. Програма Come Write In допомагає зміцнити імідж бібліотеки як креативного простору, сповненого любові до літератури, відкритого для громади й творчих особистостей.

У 2014 році Державна бібліотека України для юнацтва стала першою з українських бібліотек, що приєдналися до листопадового письменницького марафону NaNoWriMo та програми Come Write In. Підготовка до марафону розпочалася ще у квітні. Під час Всеукраїнської молодіжної бібліоночі “Книгою призначена зустріч” 23 квітня 2014 року Бібліотека разом із представниками проекту вільної й дружньої (само)освіти frEducation влаштувала презентацію марафону NaNoWriMo, а також захід “Biblos. Три шляхи натхнення”, під час якого користувачі та гості Бібліотеки змогли взяти участь у віртуальній екскурсії Києвом Михайла Булгакова, пограти в літературні ігри та спробувати себе у ролі письменників під час сеансу спонтанного письма.

А вже починаючи з жовтня на любителів красного письменства чекають:

· численні заходи з пошуку та дослідження нових шляхів натхнення - літературні, настільні та асоціативні ігри, сторітелінг, конкурси та літературні читання;

· сеанси спонтанного письма, словоперегони та письменницькі посиденьки;

· літературні пікніки, екскурсії, творчі пленери;

· тематичні книжкові виставки;

· майстер-класи та лекції з літературної майстерності, основ побудови сюжету, роботи з персонажем, редагування, видавництва та самвидаву;

· спілкування з письменниками та іншими цікавими гостями.


Дізнайтеся більше про проект NaNoWriMo: www.nanowrimo.org

Дослідіть досвід участі інших бібліотек у програмі Come Write In: http://nanowrimo.org/come-write-in/

Регіональний форум NaNoWriMo в Україні: www.nanowrimo.org/regions/europe-ukraine

Перший тиждень НаноКемпу

опубліковано 5 квіт. 2019 р., 08:52 Tatyana Yakushko   [ оновлено 21 квіт. 2019 р., 06:52 ]

Як це було:


Фото:

Відео:

Як це було:


Фото:


Відео:

Camp NaNoWriMo

опубліковано 2 квіт. 2019 р., 09:32 Tatyana Yakushko   [ оновлено 5 квіт. 2019 р., 09:00 ]

Настав квітень, а отже, розпочинається новий сезон всесвітнього письменницького челленджу Camp NaNoWriMo. Маєте на думці сюжет для роману, ідею для збірки оповідань або інших літературних проектів? Саме час втілити їх у життя!

 Кожний учасник челленджу реєструє свій проект на сайті campnanowrimo.org та визначається з метою на місяць — наприклад, написати 10,000 слів або попрацювати над твором 30 годин. 

Далі лишається лише творити, позначаючи на сайті, скільки роботи вдалося виконати сьогодні. 

А отримати додаткову мотивацію можна буде на письменницьких зустрічах у Державній бібліотеці України для юнацтва! Тут протягом усього квітня будуть обговорювати свої уявні світи, ставити питання та шукати відповіді, спілкуватися, писати разом та читати свої твори один одному. 

Запрошуємо до нашої компанії всіх, хто хоче розповісти свою історію та зануритися в історії інших 

 Зустрічі КиївРайМо:
  • кожну п'ятницю о 17:00–19:30
  • кожну неділю о 15:00–17:30

Другій тиждень
Третій тиждень
Четвертий тиждень

Графік зустрічей #NaNoWriMo2018 в бібліотеці

опубліковано 4 лист. 2018 р., 04:09 Tatyana Yakushko

  
Берете участь у NaNoWriMo, вже зареєструватись на форумі  , отримуєте розсилку від Mila Romaniuk з регіональними новинами  та додали декого до writing buddies? Наступний крок - познайомитись та писати разом.
Киянам та гостям міста це можна зробити в нашій бібліотеці.
Як писати роман #NaNoWriMo2018 в Державній бібліотеці України для юнацтва?  Зустрічі КиївРайМо  Самостійна робота
 Що: 
 • дружнє середовище нанораймівців
 • словоперегони
 • модератор Alice Chester
 • Є Wi-Fi
 • Можна використовувати електричні розетки
 •  Можна користуватися власним комп'ютером 
 •  Дозволено приносити власні їжу та напої.
 • ресурсний простір для зосередженої розумової праці
 • світло та тепло 
 • Є Wi-Fi 
 • Можна використовувати електричні розетки 
 • Можна користуватися власним комп'ютером 
 • Ми надаємо комп'ютери у користування. 
 Де:
 •  м.Київ, просп.Голосіївський 122
 •  м.Київ, просп.Голосіївський 122
 • просп.Перемоги 60
 Коли:
протягом листопада
 •  щочетверга  17.00-19.30
 •  щонеділі       15.00-17.30
протягом року

 пн.-пт.: 10.00-20.00
 нд.: 10.00-18.00

Також ми підготуємо для вас перелік публічних просторів, які теж беруть участь у програмі "Приходь та пиши!"

Підготовка до літмарафону NaNoWriMo 2018

опубліковано 21 жовт. 2018 р., 10:33 Tatyana Yakushko   [ оновлено 11 лист. 2018 р., 07:22 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]


21 жовтня в бібліотеці зустрілись сміливці та ті, хто до них ще приглядається. 


Знайомство виявило, що серед учасників переважна більшість готується кинути собі виклик та написати 50 000 слів свого твору за місяць, тобто долучитися до міжнародного листопадового письменницького марафону National Novel Writing Month, якій розпочнеться 1 листопада.

Такі випробування деякі проходять не вперше, маємо в спільноті досвідчених фіналістів, а для кількох учасниць листопадовий марафон з письменництва буде продовженням  Inktober -жовтневого марафону з малювання.

Корисні посилання на спільноти:
NaNo в бібліотеці
КиївРайМо 
Клуб Анонімних Авторів

 

Зустріч 8. Завершальна

опубліковано 23 бер. 2017 р., 08:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 29 бер. 2017 р., 16:47 користувачем Tatyana Yakushko ]

Захід переноситься на 1 квітня.

Восьма і остання зустріч курсу 
від Письменницької програми Університету Айови. 
Всі лекції — переглянуті, і цього разу ми зустрічаємося, аби почитати усе, що створили за час курсу! А ще - послухати іншу творчість наших колег.

І, звісно, можна надихнутися поетичною атмосферою та писати просто під час читань.
Беріть ручки, нотатники, планшети, вірші, музичні інструменти — усе, що згодиться для власного задоволення.
Як завжди, якщо хочете перекусити, приносьте печиво / фрукти до чаю.

Курс Міжнародної письменницької програми Університету Айови, що відбувся протягом квітня-червня 2015 року, пропонує лекції та поради від письменників, розповідає про поезію новачкам та надихає досвідчених поетів. Ведучі курсу – Крістофер Мерріл та Каміл Ренкін. Письменники по всьому світу можуть використовувати лекції та нотатки, підготовані викладачами, у місцевих спільнотах. «NaNo в бібліотеці» запрошує усіх охочих приєднуватися до курсу «Як письменники пишуть поезію» на зустрічах в бібліотеці Оціум 51. Бібліотека

Тривалість курсу: 8 тижнів.
Формат: кожна тема – 1 зустріч. Включає пояснення модератора, обговорення, вправи, домашнє читання.
Знання англійської не обов'язкове.
Участь у курсі безкоштовна.

Адреса: громадський простір "Оціум 51/24" в Бібліотеці імені Євгена Кравченка для юнацтва, вул. Ентузіастів 51/24, 10 хвилин від метро "Лівобережна", вихід з платформи у бік Гідропарку.

Зустріч 7.Оповідач і задоволення.

опубліковано 16 бер. 2017 р., 10:05 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 17 бер. 2017 р., 05:29 ]

Поезія дарує нам насолоду, байдуже, пишемо ми чи читаємо. А от хто пише текст: я чи хтось інший? Може, герой говорить у моїй голові або я спеціально вдягнув маску: так, здається, легше сказати деякі речі.Про задоволення та про оповідача у вірші ми поговоримо на зустрічі 7 «Оповідач і задоволення», а також подивимося останню лекцію від Письменницької програм Університету Айови.
Беріть ручки, нотатники, планшети – усе, що наближає нас до задоволення від творчості:)
Якщо хочете перекусити, приносьте печиво / фрукти до чаю.

Курс Міжнародної письменницької програми Університету Айови, що відбувся протягом квітня-червня 2015 року, пропонує лекції та поради від письменників, розповідає про поезію новачкам та надихає досвідчених поетів. Кожне заняття містить відео* від запрошених майстрів та творче завдання. Ведучі курсу – Крістофер Мерріл та Каміл Ренкін. Письменники по всьому світу можуть використовувати лекції та нотатки, підготовані викладачами, у місцевих спільнотах. «NaNo в бібліотеці» запрошує усіх охочих приєднуватися до курсу «Як письменники пишуть поезію» на зустрічах в бібліотеці Оціум 51. Бібліотека
/*відео демонструється англійською мовою, однак модератор стисло переказує зміст та відбувається обговорення з учасниками./

Тривалість курсу: 8 тижнів.
Формат: кожна тема – 1 зустріч. Включає пояснення модератора, обговорення, вправи, домашнє читання.
Знання англійської не обов'язкове.
Участь у курсі безкоштовна.

Адреса: громадський простір "Оціум 51/24" в Бібліотеці імені Євгена Кравченка для юнацтва, вул. Ентузіастів 51/24, 10 хвилин від метро "Лівобережна", вихід з платформи у бік Гідропарку.

Зустріч 6. Вірш як есе

опубліковано 16 бер. 2017 р., 09:02 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 17 бер. 2017 р., 05:11 ]


Що розповідає вірш? Яку важливу суспільну чи філософську проблему вирішує його автор?Зустріч 6 курсу "Як письменники пишуть поезію" пропонує послухати лекторів, що презентують дві різні точки зору на поезію, проте обговорюють одну тему: "Вірш як есе".
Беріть записники й електронні нотатники, щось перекусити й гарний настрій :)

Курс Міжнародної письменницької програми Університету Айови, що відбувся протягом квітня-червня 2015 року, пропонує лекції та поради від письменників, розповідає про поезію новачкам та надихає досвідчених поетів. Кожне заняття містить відео* від запрошених майстрів та творче завдання. Ведучі курсу – Крістофер Мерріл та Каміл Ренкін. Письменники по всьому світу можуть використовувати лекції та нотатки, підготовані викладачами, у місцевих спільнотах. «NaNo в бібліотеці» запрошує усіх охочих приєднуватися до курсу «Як письменники пишуть поезію» на зустрічах в бібліотеці Оціум 51. Бібліотека
/*відео демонструється англійською мовою, однак модератор стисло переказує зміст та відбувається обговорення з учасниками./

Тривалість курсу: 8 тижнів.
Формат: кожна тема – 1 зустріч. Включає пояснення модератора, обговорення, вправи, домашнє читання.
Знання англійської не обов'язкове.
Участь у курсі безкоштовна.

Адреса: громадський простір "Оціум 51/24" в Бібліотеці імені Євгена Кравченка для юнацтва, вул. Ентузіастів 51/24, 10 хвилин від метро "Лівобережна", вихід з платформи у бік Гідропарку.Зустріч 5. Поворот.

опубліковано 3 бер. 2017 р., 07:09 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 5 бер. 2017 р., 23:38 ]

Зустріч 5. Поворот. Курс"Як письменники пишуть поезію"
Перші дні весни й більше середини курсу пройдено. 
Тож, напевно, не здивує і тема п'ятого заняття: Поворот.

 Про прийом, яким користувався Шекспір, про мить змін, коли у вірш втручаються оці, знаєте "аж ні!", "але", "раптом...", поговоримо в суботу, 4 березня.
Беріть записники й електронні нотатники, щось перекусити й гарний настрій :)

Курс Міжнародної письменницької програми Університету Айови, що відбувся протягом квітня-червня 2015 року, пропонує лекції та поради від письменників, розповідає про поезію новачкам та надихає досвідчених поетів. 

Кожне заняття містить відео* від запрошених майстрів та творче завдання. 
Ведучі курсу – Крістофер Мерріл та Каміл Ренкін

Письменники по всьому світу можуть використовувати лекції та нотатки, підготовані викладачами, у місцевих спільнотах.

 «NaNo в бібліотеці» запрошує усіх охочих приєднуватися до курсу «Як письменники пишуть поезію» на зустрічах в бібліотеці Оціум 51. Бібліотека.

*Відео демонструється англійською мовою, однак модератор стисло переказує зміст та відбувається обговорення з учасниками.

Тривалість курсу: 8 тижнів.
Формат: кожна тема – 1 зустріч. Включає пояснення модератора, обговорення, вправи, домашнє читання.
Знання англійської не обов'язкове.
Участь у курсі безкоштовна.

Адреса:
громадський простір "Оціум 51/24" в Бібліотеці імені Євгена Кравченка для юнацтва, вул. Ентузіастів 51/24, 10 хвилин від метро "Лівобережна", вихід з платформи у бік Гідропарку.

https://photos.google.com/share/AF1QipPATp7eKpm6jYdYngjSKRHA0u52-wqL7dwfAoC187ZaOFufOsOTsnx5EkqXOo994g?key=QmhHOTBVeEdPb0VfOC1IRVBaVG9Id2dINWhYTE9R
https://photos.google.com/share/AF1QipPATp7eKpm6jYdYngjSKRHA0u52-wqL7dwfAoC187ZaOFufOsOTsnx5EkqXOo994g?key=QmhHOTBVeEdPb0VfOC1IRVBaVG9Id2dINWhYTE9RЗустріч 4.Формалізм і розмір

опубліковано 21 лют. 2017 р., 06:00 Tatyana Yakushko   [ оновлено 3 бер. 2017 р., 07:48 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

Четверта зустріч курсу «Як письменники пишуть поезію» відбудеться в суботу!📝Довіряйте формі — і вона додасть нам свободи. Принаймні, так ставляться до теми "Формалізм і розмір" лектори курсу. 
До речі, нарешті ми почуємо повноцінну лекцію від однієї з координаторок та ведучих, Каміл Ренкін.Радимо прихопити ваші записники й електронні нотатники, аби виконувати вправи.
Якщо хочете перекусити, приносьте печиво / сир / фрукти. Від цих лекцій справді легендарний апетит:).

Курс Міжнародної письменницької програми Університету Айови, що відбувся протягом квітня-червня 2015 року, пропонує лекції та поради від письменників, розповідає про поезію новачкам та надихає досвідчених поетів. Кожне заняття містить відео* від запрошених майстрів та творче завдання. Ведучі курсу – Крістофер Мерріл та Каміл Ренкін. Письменники по всьому світу можуть використовувати лекції та нотатки, підготовані викладачами, у місцевих спільнотах. «NaNo в бібліотеці» запрошує усіх охочих приєднуватися до курсу «Як письменники пишуть поезію» на зустрічах в бібліотеці Оціум 51. Бібліотека

Тривалість курсу: 8 тижнів.
Формат: кожна тема – 1 зустріч. Включає пояснення модератора, обговорення, вправи, домашнє читання.
Знання англійської не обов'язкове.
Участь у курсі безкоштовна.
/*відео демонструється англійською мовою, однак модератор стисло переказує зміст та відбувається обговорення з учасниками./

Адреса: громадський простір "Оціум 51/24" в Бібліотеці імені Євгена Кравченка для юнацтва, вул. Ентузіастів 51/24, 10 хвилин від метро "Лівобережна", вихід з платформи у бік Гідропарку.

Зустріч 3.«Рядок і сторінка»

опубліковано 18 лют. 2017 р., 14:30 Tatyana Yakushko   [ оновлено 17 бер. 2017 р., 05:23 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

18 лютого, у суботу, починайте писати збірку ліричних чи філософських, піднесено-закоханих чи похмуро-протестних віршів на курсі «Як письменники пишуть поезію».

Тема заняття: «Рядок і сторінка»

На третій зустрічі ми поговоримо, чи дійсно такі важливі рядки у формуванні вірша, як розділити його на куплети, чому вірш у прозі стає віршем і якими прийомами можна цього досягнути.

Для практичної частини зустрічі приготуйте, будь ласка, ваші записники та електронні нотатники.

Якщо хочете перекусити, приносьте печиво / сир / фрукти. Як виявилося, апетит у поетів є:)

Адреса: громадський простір "Оціум 51/24" в Бібліотеці імені Євгена Кравченка для юнацтва, вул. Ентузіастів 51/24, 10 хвилин від метро "Лівобережна", вихід з платформи у бік Гідропарку.

Подія на фейсбуці

1-10 of 26