Відзнаки

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року" заснований 1999 року і щорічно визначає кращі книжки, видані в Україні


«Рейтинг критика»2017. Топ найкращих підліткових книжок

опубліковано 3 лют. 2017 р., 01:04 Tatyana Yakushko   [ оновлено 6 лют. 2017 р., 13:19 ]

Як повідомляє ЛітАкцент:

1 лютого у бібліотеці BOtaN «Рейтинг критика» оприлюднив топ найкращих дитячих та підліткових книжок 2016 року. Мета рейтингу – сформувати прозорі та фахові поради для читачів, бібліотекарів, педагогів та всіх зацікавлених дитячою літературою. Оцінюючи книжки, журі керується спеціально розробленими, сучасними, фаховими критеріями, що спираються на провідні світові дослідження дитячої літератури та враховують не тільки естетичну вартість і зміст тексту та ілюстрацій, але й ідеології та поліграфічне втілення. «Рейтинг критика» – єдиний книжковий топ, де бали, зауваги та критерії оцінки публікують відкрито, повідомляє “Букмоль”.

До поля зору експертів рейтингу потрапили дитячі й підліткові видання, надруковані з грудня 2015 до грудня 2016 року. У початковому списку було майже 120 книжок від українських авторів, що вийшли друком у великих і малих видавництвах. Бали виславляли за низкою критеріїв – враховувалася актуальність, мова, стилістика, редагування й коректура, ілюстрації, дизайн і поліграфічне втілення. До списку найкращих видань увійшли книжки, які набрали кожен у своїй категорії найвищий сукупний бал.

Джерело: ЛітАкцентНомінація/ Видавництво Книга Наявність в ДБУ для юнацтваАннотація 
Книжки для старшого шкільного віку (12+)
Видавництво старого лева
 
Лущевська О.
Задзеркалля

Вид документа: Книга
Рік видання: 2016
Місце видання: Львів Видавництво: Вид-во Старого Лева
Мова: Українська
Обсяг: 128 с.
ББК: 84.4Укр6
ISBN: 617-679-182-9
Кількість примірників: 6
 Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?
 Нон-фікшн
Видавництво старого лева
  

Богдан Тихолоз, Наталя Тихолоз Франко від А до Я / текст Богдана Тихолоза, Наталі Тихолоз, ілюстрації творчої майстерні «Аґрафка». — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
«Франко від А до Я» - винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. Візуальна складова книжки - заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталії Тихолозів. Ця книжка - про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.
  Перевидана класика

Абабагаламага
 
Платон Воронько Не будь, мала, козою / текст Платона Воронька, ілюстрації Костя Лавро. — Київ: Абабагаламага, 2016. Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані популярним українським книжковим графіком Костем Лавром.
Це розширене видання книжки, яка виходила 2015 року під назвою «Падав сніг на поріг».
 Спеціальна відзнака «Дебют року» 
«Академія»
 
Ольга Купріян Солоні поцілунки / Ольга Купріян. — К. : «Академія», 2016. 
 Проза для середнього шкільного віку

Фонтан казок

  
Саша Кочубей Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок, 2016.
Кількість примірників: 6
 
Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!

Сповнена іскрометного гумору дебютна повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

"Краща книга України"-2016. Читай в ДБУю!

опубліковано 28 січ. 2017 р., 15:17 Tatyana Yakushko   [ оновлено 28 січ. 2017 р., 17:53 ]

Урядовий портал повідомляє:
У Держкомтелерадіо відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України». Гран-прі конкурсу присуджено видавництву «Балтія-Друк» за книгу колективу авторів «Князі Вишневецькі».


 Номінація/ Видавництво Книга Наявність в ДБУ для юнацтваАннотація 
  Гран-прі 

«Балтія-Друк»
  Князі Вишневецькі / [І. Чаманська, А. Литовченко, А. Мацук та ін.]. - К.: Балтія-Друк, 2016. - 319 с.
Шифр: 63.3(4Укр) Авторський знак: К54

Кількість примірників: 5
 Науково-популярне видання, третій том започаткованої серії «Еліта», розповідає про історію роду князів Вишневецьких – однієї з наймогутніших і найбагатших фамілій української магнатерії. Серед представників роду Дмитро (Байда) Вишневецький, що вважається засновником Запорізької Січі, і Ярема Вишневецький – лютий ворог козацького руху під проводом Богдана Хмельницького; Раїна Вишневецька (Могилянка) - меценатка, покровителька православних монастирів і король Речі Посполитої Михайло Корибут Вишневецький. Життєписи цих особистостей і їх слід у історії України – це і є темою досліджень українських, польських, литовських і білоруських науковців.
  у номінації «Моя країна»

Букрек
 
 Мензатюк З.З. Дива українських храмів. - Чернівці: Букрек, 2015. - 120 с.
Шифр: 86.372.24(4Укр) Авторський знак: М50
Кількість примірників: 4
 Ця книжка, адресована юним читачам, розповідає про найвідоміші українські церкви та монастирі. У легкій доступній формі вона показує особливості сакрального мистецтва, різні стилі церковної архітектури, пояснює будову іконостаса, ознайомлює з чудотворними іконами України, зі славними діяннями церковних братств, з українськими святими. Тут багато легенд та переказів про дива, які траплялися в церквах. Оповіді подаються в хронологічній послідовності за часом спорудження храмів.

Для середнього і старшого шкільного віку.
 у номінації «Світ дитинства»

Букрек
 
Винник Т.А. Відлуння нашої хати: [повість] / худож. К. Коляджин. - Чернівці: Букрек, 2015. - 72 с.
Шифр: 84.4Укр6 Авторський знак: В48
Кількість примірників: 11
 Цікава історія про маленьку дівчинку Даринку і її друга хлопчика-відлуння Талалайка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Унікальним у повісті  є те, що головний герой Талалайко розмовляє приказками. Це сповнює текст гумором, актуалізує дитячу увагу, робить процес читання цікавим, захоплюючим та повчальним. 

 у номінації «Життя славетних»

«Либідь»
 
Мельниченко В.Ю. Михайло Грушевський у Москві: авт. енциклопедія-хроноскоп. - К.: Либідь, 2015. - 568 с.
Шифр: 63.3(4Укр)6-8 Авторський знак: М48
Кількість примірників: 6
Ця масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп завершує трилогію про перебування великих українців - Шевченка, Гоголя, Грушевського - в Москві. Зосередившись на малодосліджених сторінках біографії вченого, автор для розкриття постаті Михайла Грушевського і його доби аналізує, а іноді й відкриває архівні джерела, праці, публічні та приватні документи, спогади, листування.
У книзі безліч імен відомих людей, які в московські періоди життя Грушевського співпрацювали, зустрічалися, листувалися з ним. Створено панораму пам’ятних місць і адрес у Москві, пов’язаних з великим українцем. Значну частину їх подано в ілюстраціях.
Для широкого читацького загалу.
  у номінації «Арт-книжка» - видавництво «Балтія-Друк» 
 Лавро Кость / [голов. ред. В. Строля; авт. іл. К. Лавро]. - К.: Балтія-Друк, 2016. - 95 с. - (Б-ка Шевченківського комітету)
Шифр: ИЗО 85.157.5 Авторський знак: Л13
Кількість примірників: 4
 Видавництво «Балтія-Друк» фактично рік працювало над втіленням цього оригінального видавничого проекту, який просто вражає своїм незвичайним ілюстративним рядом. Кость Лавро уже давно завоював славу одного з найталановитіших книжкових графіків сучасності, роботами якого захоплюються не лише в Україні, а й далеко за її межами. Їх вирізняють тонкий український гумор, авторська манера виконання, віртуозність малюнку, нескінченна галерея образів і ще багато такого, що високо оцінюють вітчизняні видавці та мистецтвознавці.
 у номінації «З глибини знань» - ПП «Рідна мова»  
 за книги «Місцеве самоврядування в Україні: євроінтеграційний шлях» та «Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні» Руслана Плюща У створенні колективної монографії взяли участь близько 50 професорів, ректорів, докторів наук і аспірантів в сфері державного управління та місцевого самоврядування з провідних ВНЗ і наукових установ України.
  у номінації «Проза» - видавництво «Ранок»  Чигиринський сотник / Леонід Кононович. – Харків : Фабула, 2016. – 528 с Промовиста назва нового роману Леоніда Кононовича «Чигиринський сотник» спрямовує думки читача до часів козацтва. Але це не просто історичний роман, усі події доби Хмельницького відбуваються в атмосфері казковості, таємничого пророцтва, тож точніше було б охарактеризувати «Чигиринського сотника» як казково-фантастичний роман. У ньому оживають легенди і міфи з української демонології. Запорожці тут воюють із перевертнями і відьмами, які їздять верхи на вепрах, борються з драконами й іншою нечистю, що живе в нетрях стародавньої історії. А маленький козачок з великим серцем, не вагаючись, вирушає в небезпечну подорож, щоб урятувати рідну Україну.
 у номінації «Поезія» - видавництво «Генеза»  Боровко М.М. П‘ятсот миттєвостей (Ронделіана). - К.: Генеза, 2016. - 528 с.
Шифр: 84.4Укр6 Авторський знак: Б83
Кількість примірників: 10
 
  у номінації «Мистецтво друку» - ПП «Агентство по розповсюдженню друку»   Сапура О.В. Народні художні промисли України / [О.В. Сапура]. - К.: Агенство по розповсюдженню друку, 2015. - 256 с. - Авт. вказаний над вих. дан. - Укр., англ. мовами
Шифр: 85.12(4Укр) Авторський знак: С19
Кількість примірників: 6
 У даному виданні розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів, зокрема таких як: вироби з розписом і різьбленням по дереву, глиняні та керамічні горщики, порцеляна, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України. У кожному предметі народного мистецтва простежуються індивідуальність майстра, тонке відчуття стилю і матеріалу. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної і технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Це невід’ємна складова української культури, з якої виникли різноманітні напрями і види народних промислів.
  у номінації «Бестселер»  переможця  не  визначено


Цього року участь у конкурсі взяли 15 видавництв з усіх регіонів України, вони надали на розгляд журі 42 видання різної тематики. Основна ідея конкурсу – сприяти розвитку вітчизняного книговидання, удосконаленню традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищенню ролі української книги у суспільстві, популяризації сучасних технологій, художнього оформлення та поліграфічного виготовлення книги.

1-2 of 2