Відзнаки‎ > ‎

"Краща книга України"-2016. Читай в ДБУю!

опубліковано 28 січ. 2017 р., 15:17 Tatyana Yakushko   [ оновлено 28 січ. 2017 р., 17:53 ]
Урядовий портал повідомляє:
У Держкомтелерадіо відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України». Гран-прі конкурсу присуджено видавництву «Балтія-Друк» за книгу колективу авторів «Князі Вишневецькі».


 Номінація/ Видавництво Книга Наявність в ДБУ для юнацтваАннотація 
  Гран-прі 

«Балтія-Друк»
  Князі Вишневецькі / [І. Чаманська, А. Литовченко, А. Мацук та ін.]. - К.: Балтія-Друк, 2016. - 319 с.
Шифр: 63.3(4Укр) Авторський знак: К54

Кількість примірників: 5
 Науково-популярне видання, третій том започаткованої серії «Еліта», розповідає про історію роду князів Вишневецьких – однієї з наймогутніших і найбагатших фамілій української магнатерії. Серед представників роду Дмитро (Байда) Вишневецький, що вважається засновником Запорізької Січі, і Ярема Вишневецький – лютий ворог козацького руху під проводом Богдана Хмельницького; Раїна Вишневецька (Могилянка) - меценатка, покровителька православних монастирів і король Речі Посполитої Михайло Корибут Вишневецький. Життєписи цих особистостей і їх слід у історії України – це і є темою досліджень українських, польських, литовських і білоруських науковців.
  у номінації «Моя країна»

Букрек
 
 Мензатюк З.З. Дива українських храмів. - Чернівці: Букрек, 2015. - 120 с.
Шифр: 86.372.24(4Укр) Авторський знак: М50
Кількість примірників: 4
 Ця книжка, адресована юним читачам, розповідає про найвідоміші українські церкви та монастирі. У легкій доступній формі вона показує особливості сакрального мистецтва, різні стилі церковної архітектури, пояснює будову іконостаса, ознайомлює з чудотворними іконами України, зі славними діяннями церковних братств, з українськими святими. Тут багато легенд та переказів про дива, які траплялися в церквах. Оповіді подаються в хронологічній послідовності за часом спорудження храмів.

Для середнього і старшого шкільного віку.
 у номінації «Світ дитинства»

Букрек
 
Винник Т.А. Відлуння нашої хати: [повість] / худож. К. Коляджин. - Чернівці: Букрек, 2015. - 72 с.
Шифр: 84.4Укр6 Авторський знак: В48
Кількість примірників: 11
 Цікава історія про маленьку дівчинку Даринку і її друга хлопчика-відлуння Талалайка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Унікальним у повісті  є те, що головний герой Талалайко розмовляє приказками. Це сповнює текст гумором, актуалізує дитячу увагу, робить процес читання цікавим, захоплюючим та повчальним. 

 у номінації «Життя славетних»

«Либідь»
 
Мельниченко В.Ю. Михайло Грушевський у Москві: авт. енциклопедія-хроноскоп. - К.: Либідь, 2015. - 568 с.
Шифр: 63.3(4Укр)6-8 Авторський знак: М48
Кількість примірників: 6
Ця масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп завершує трилогію про перебування великих українців - Шевченка, Гоголя, Грушевського - в Москві. Зосередившись на малодосліджених сторінках біографії вченого, автор для розкриття постаті Михайла Грушевського і його доби аналізує, а іноді й відкриває архівні джерела, праці, публічні та приватні документи, спогади, листування.
У книзі безліч імен відомих людей, які в московські періоди життя Грушевського співпрацювали, зустрічалися, листувалися з ним. Створено панораму пам’ятних місць і адрес у Москві, пов’язаних з великим українцем. Значну частину їх подано в ілюстраціях.
Для широкого читацького загалу.
  у номінації «Арт-книжка» - видавництво «Балтія-Друк» 
 Лавро Кость / [голов. ред. В. Строля; авт. іл. К. Лавро]. - К.: Балтія-Друк, 2016. - 95 с. - (Б-ка Шевченківського комітету)
Шифр: ИЗО 85.157.5 Авторський знак: Л13
Кількість примірників: 4
 Видавництво «Балтія-Друк» фактично рік працювало над втіленням цього оригінального видавничого проекту, який просто вражає своїм незвичайним ілюстративним рядом. Кость Лавро уже давно завоював славу одного з найталановитіших книжкових графіків сучасності, роботами якого захоплюються не лише в Україні, а й далеко за її межами. Їх вирізняють тонкий український гумор, авторська манера виконання, віртуозність малюнку, нескінченна галерея образів і ще багато такого, що високо оцінюють вітчизняні видавці та мистецтвознавці.
 у номінації «З глибини знань» - ПП «Рідна мова»  
 за книги «Місцеве самоврядування в Україні: євроінтеграційний шлях» та «Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні» Руслана Плюща У створенні колективної монографії взяли участь близько 50 професорів, ректорів, докторів наук і аспірантів в сфері державного управління та місцевого самоврядування з провідних ВНЗ і наукових установ України.
  у номінації «Проза» - видавництво «Ранок»  Чигиринський сотник / Леонід Кононович. – Харків : Фабула, 2016. – 528 с Промовиста назва нового роману Леоніда Кононовича «Чигиринський сотник» спрямовує думки читача до часів козацтва. Але це не просто історичний роман, усі події доби Хмельницького відбуваються в атмосфері казковості, таємничого пророцтва, тож точніше було б охарактеризувати «Чигиринського сотника» як казково-фантастичний роман. У ньому оживають легенди і міфи з української демонології. Запорожці тут воюють із перевертнями і відьмами, які їздять верхи на вепрах, борються з драконами й іншою нечистю, що живе в нетрях стародавньої історії. А маленький козачок з великим серцем, не вагаючись, вирушає в небезпечну подорож, щоб урятувати рідну Україну.
 у номінації «Поезія» - видавництво «Генеза»  Боровко М.М. П‘ятсот миттєвостей (Ронделіана). - К.: Генеза, 2016. - 528 с.
Шифр: 84.4Укр6 Авторський знак: Б83
Кількість примірників: 10
 
  у номінації «Мистецтво друку» - ПП «Агентство по розповсюдженню друку»   Сапура О.В. Народні художні промисли України / [О.В. Сапура]. - К.: Агенство по розповсюдженню друку, 2015. - 256 с. - Авт. вказаний над вих. дан. - Укр., англ. мовами
Шифр: 85.12(4Укр) Авторський знак: С19
Кількість примірників: 6
 У даному виданні розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів, зокрема таких як: вироби з розписом і різьбленням по дереву, глиняні та керамічні горщики, порцеляна, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України. У кожному предметі народного мистецтва простежуються індивідуальність майстра, тонке відчуття стилю і матеріалу. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної і технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Це невід’ємна складова української культури, з якої виникли різноманітні напрями і види народних промислів.
  у номінації «Бестселер»  переможця  не  визначено


Цього року участь у конкурсі взяли 15 видавництв з усіх регіонів України, вони надали на розгляд журі 42 видання різної тематики. Основна ідея конкурсу – сприяти розвитку вітчизняного книговидання, удосконаленню традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищенню ролі української книги у суспільстві, популяризації сучасних технологій, художнього оформлення та поліграфічного виготовлення книги.
Comments