Відзнаки‎ > ‎

«Рейтинг критика»2017. Топ найкращих підліткових книжок

опубліковано 3 лют. 2017 р., 01:04 Tatyana Yakushko   [ оновлено 6 лют. 2017 р., 13:19 ]
Як повідомляє ЛітАкцент:

1 лютого у бібліотеці BOtaN «Рейтинг критика» оприлюднив топ найкращих дитячих та підліткових книжок 2016 року. Мета рейтингу – сформувати прозорі та фахові поради для читачів, бібліотекарів, педагогів та всіх зацікавлених дитячою літературою. Оцінюючи книжки, журі керується спеціально розробленими, сучасними, фаховими критеріями, що спираються на провідні світові дослідження дитячої літератури та враховують не тільки естетичну вартість і зміст тексту та ілюстрацій, але й ідеології та поліграфічне втілення. «Рейтинг критика» – єдиний книжковий топ, де бали, зауваги та критерії оцінки публікують відкрито, повідомляє “Букмоль”.

До поля зору експертів рейтингу потрапили дитячі й підліткові видання, надруковані з грудня 2015 до грудня 2016 року. У початковому списку було майже 120 книжок від українських авторів, що вийшли друком у великих і малих видавництвах. Бали виславляли за низкою критеріїв – враховувалася актуальність, мова, стилістика, редагування й коректура, ілюстрації, дизайн і поліграфічне втілення. До списку найкращих видань увійшли книжки, які набрали кожен у своїй категорії найвищий сукупний бал.

Джерело: ЛітАкцентНомінація/ Видавництво Книга Наявність в ДБУ для юнацтваАннотація 
Книжки для старшого шкільного віку (12+)
Видавництво старого лева
 
Лущевська О.
Задзеркалля

Вид документа: Книга
Рік видання: 2016
Місце видання: Львів Видавництво: Вид-во Старого Лева
Мова: Українська
Обсяг: 128 с.
ББК: 84.4Укр6
ISBN: 617-679-182-9
Кількість примірників: 6
 Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?
 Нон-фікшн
Видавництво старого лева
  

Богдан Тихолоз, Наталя Тихолоз Франко від А до Я / текст Богдана Тихолоза, Наталі Тихолоз, ілюстрації творчої майстерні «Аґрафка». — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
«Франко від А до Я» - винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. Візуальна складова книжки - заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталії Тихолозів. Ця книжка - про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.
  Перевидана класика

Абабагаламага
 
Платон Воронько Не будь, мала, козою / текст Платона Воронька, ілюстрації Костя Лавро. — Київ: Абабагаламага, 2016. Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані популярним українським книжковим графіком Костем Лавром.
Це розширене видання книжки, яка виходила 2015 року під назвою «Падав сніг на поріг».
 Спеціальна відзнака «Дебют року» 
«Академія»
 
Ольга Купріян Солоні поцілунки / Ольга Купріян. — К. : «Академія», 2016. 
 Проза для середнього шкільного віку

Фонтан казок

  
Саша Кочубей Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок, 2016.
Кількість примірників: 6
 
Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!

Сповнена іскрометного гумору дебютна повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.
Comments