Відзнаки‎ > ‎

«Краща книга України» 2017

опубліковано 9 січ. 2018 р., 02:52 Tatyana Yakushko   [ оновлено 9 січ. 2018 р., 04:13 ]
Фото: Галина Дацюк
Журі Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України», заснованого Держкомтелерадіо, визначило переможців 2017 року.
У цьогорічному конкурсі взяли участь 23 видавництва з усіх регіонів України. Журі конкурсу розглянуло 60 видань різної тематики та визначило переможців у десяти номінаціях.


 Номінація/ Видавництво  Книга  Наявність в ДБУ для юнацтва Аннотація 
  Гран-прі 
"Ярославів Вал"
за книгу Сергія Козака «Раритети української діаспори (у 4-х томах)»

 
  у номінації «Моя країна»

Букрек
 
 Дацюк Г.І. Янголи Небесної Чоти / Г.І. Дацюк. – Чернівці: Букрек, 2016. – 320 с.  Під парасолькою назви зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що зовсім недавно вони були гостями передач на Радіо Культура.

 у номінації «Світ дитинства»
Імекс ЛТД
 
 Татова книжка  "Татова книжка" Павла Чорного - це відверта поетична розмова батька з сином про найголовніші життєві цінності справжнього чоловіка. Ключові етичні поняття, розкриті мовою мудрих діалогів і казкових метафор, покликані напоумити допитливу дитину, надавши їй первинні світоглядні орієнтири праведного дорослого життя. Переконані, що ця книга допоможе і батькам, і педагогу у кропіткій справі духовно-морального виховання юних патріотів, які неодмінно покращать цей світ, згідно ідеалів Добра, Істини та Краси!

 у номінації «Життя славетних»

Імекс ЛТД


Степи полинові
Микола Смоленчук
Цю книгу присвячено життєвому і творчому шляху основоположника українського професійного театру Марка Лукича Кропивницького. Могутню постать митця, який створив школу українського реалістичного акторського мистецтва, поклав початок режисури в українському театрі, відтворено у всьому багатстві його незвичайної, щедро обдарованої натури.

Немало цікавих сторінок присвячено учням і вихованцям Кропивницького, майбутнім корифеям - М. Заньковецькій, М. Садовському, П. Саксаганському та іншим славнозвісним українським акторам.

В книзі розкривається творча лабораторія Кропивницького як актора і разом з цим автора широко відомих драматургічних і музичних творів. Автор свого часу вперше використав виявлені ним раніше невідомі факти, пов'язані з життям видатного українського митця.
  у номінації «Арт-книжка» - видавництво
«Либідь»

 

Музи і музика мого театру
Левитська М.С.
Цією книгою -альбомом провідний український сценограф, відома українська художниця театру вводить читача у світ своїх розкішних декорацій, костюмів, живопису,графіки,батику. Сотні оперних, балетних і драматичних вистав, увиразнених творчим почерком Марії Левитської, - це сторінки історії сучасного українського театру.

Ця книга дуже особистісна. У своєрідній, природно притаманній їй манері, подеколи навіть парадоксально-неочікуваній, через рефлексії та імпульси, асоціації та емоції автор згадує про час, обставини і місця, в яких жила і творила, про людей, котрі були поруч.

Для широкого кола читачів.
 у номінації «З глибини знань» - 

ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПРЕС-ГРУПА»
 
«Корона або спадщина Королівства Руського» Книга «Корона, або Спадщина Королівства Руського» – це звернення до минулого з позиції сучасності. Це – матеріал для творення проекту майбутнього. Це – нагода для кожного громадянина усвідомити, що його участь в житті держави не обмежується лише виборами. Наша книга в найширшому історичному контексті розкриває проблему відповідальності еліти та народу.
  у номінації «Проза» - видавництво
1. Станіца-Київ
 

Волшебный смычок


Сибіренко-Ставрояні Олена
Этот сборник повестей и рассказов – о привычных буднях и странных загадках, о солнечном и грустном, предопределённом и непредсказуемом в человеческих судьбах и во всём нашем мире. Любовь и преданность, верность себе и другим, стремление оставаться самим собой, которую окружающий мир стремится размыть и привести к единому общему знаменателю, ценности добра, душевного согласия и справедливости, а также (куда от них денешься!) рефлекторная зависть, предательство и общепринятая расточительность жизни - вот, на первый взгляд не очень широкая, но по сути духовно определяющая парадигма людского существования то ли в реальном, то ли довольно иллюзорном, но хорошо узнаваемом мире. Нелепые совпадения, мистические случайности, опасные разоблачения, угрозы – почему? Герои книги – не только homo sapiens, но и homo ludens – люди играющие; если не все, то большинство играет в разные игры в своё время, по своим правилами со своим ритмом. Однако жизнь не ограничена 64 клетками, 7 нотами, выездным манежем или периодом полураспада, аллюром или тай-брейком… Выходя из бегового круга привычных связей и сочетаний, за пределы установленной системы, герои попадают в лабиринты своих и чужих жизненных ходов, каждый из которых не поддаётся общим правилам и слабо понятен другим, но тем не менее существует, преодолевает границы обозримого пространства и теряется в бесконечности… А впрочем, «Волшебный смычок» Елены Сибиренко-Ставрояни перед вами - смотрите.
 Букрек  
 Пишнюк Т.В. Нерозгаданий постскриптум : романиу / Т.В. Пишнюк. – Чернівці : Букрек, 2017. – 488 с. У книзі вміщено два романи сучасної письменниці Тетяни Пишнюк "Божа вивірка" та "Кацапочка", в яких йдеться про драматичні історії життя двох жінок, яких доля занесла в далекі краї. Письменниця заглиблюється в таємниці жіночих душ своїх героїнь, подаючи їхні уявлення про шлях до щастя. у номінації «Поезія» - видавництво «Либідь»  
Мойсей Фішбейн «Пророк. Поезія. Переклади»  Виринаючи з глибин прачасовості, поезія Мойсея Фішбейна сягає позанебесної височіні. Долаючи земне тяжіння, слово Мойсея Фішбейна сягає значень серафічних. Пам’ятаючи свої джерела, мова Мойсея Фішбейна сягає віртуозності. Пейзаж його творів - простір, де зустрічаються буття і небуття, і в цій зустрічі народжується Поезія. Поезія Мойсея Фішбейна є, як є Космос.
До цієї книги унікального українського поета й перекладача увійшли його оригінальні поезії й поетичні переклади з різних мов.
Для шанувальників високої поезії.
  у номінації «Мистецтво друку» -   «Балтія-Друк»  

Українська народна іграшка
Автор: Людмила Герус
 Народні іграшки з тканин і ниток, глини, дерева, трави, соломи,…сиру. З особливостями української народної іграшки, її локальним розмаїттям на основі експонатів музеїв, приватних зборів, авторських творів має на меті познайомити це видання
  у номінації «Бестселер» 

Клуб Сімейного Дозвілля
 
  Василь Шкляр. Троща  «Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…


Comments